Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

  1. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

    Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

  2. Komu i na jakich zasadach przysługuje redukcja punktów karnych za wykroczenia drogowe?

    To już jasne. Od 17 września 2023 roku punkty karne ponownie kasują się po roku. Ale co ważne nadal od daty opłacenia mandatu. Oprócz tego ponownie możliwa jest redukcja punktów karnych. Ale, aby takie szkolenie było w pełni skuteczne, grzywna za nałożony mandat musi być uiszczona!

  3. Rutynowa kontrola drogowa nie istnieje? – Warto o tym wiedzieć

    Okazuje się, że są internauci, którzy wyrażają autorytatywnie swoje opinie i rady na różne tematy, nie mając wiedzy o prawie, tym samym dezinformują i szkodzą innym, na przykład użytkownikom dróg. Jednym z popularnych mitów krążących w sieci jest ten, mówiący o braku podstaw do policyjnej rutynowej kontroli drogowej.

  4. Wyrok w sprawie publikacji wizerunku policjantki bez jej zgody

    Policjant jest funkcjonariuszem publicznym, a nie osobą powszechnie znaną. W związku z tym chroni go prawo w zakresie ochrony jego wizerunku. Zlekceważyła to mieszkanka Katowic, która bez zgody policjantki nagrała podczas interwencji jej wizerunek i pomimo wyraźnego sprzeciwu, opublikowała nagranie na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając do niego obraźliwy komentarz. Sprawa trafiła do sądu.

  5. Chcesz wstąpić w szeregi Policji? Koniecznie przeczytaj

    W celu umożliwienia uzyskania przez zainteresowanych służbą w Policji niezbędnych informacji oraz złożenia dokumentów aplikacyjnych, w cieszyńskiej komendzie w każdą środę do godz. 18.00 dyżur pełnić będą pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie ul. Wojska Polskiego 2.

  6. Telefoniczni oszuści próbują „ostrzec” przed wyłudzeniem kredytu- UWAŻAJ na takie połączenia!

    Ostrzegaj najbliższych, znajomych, przyjaciół o różnych rodzajach oszustw. Szczególnie tych telefonicznych- metodą „na wnuczka” czy też wtedy, gdy „zatroskany konsultant” próbuje ostrzec przed próbą wyłudzenia pożyczki na Twoje nazwisko, a przy okazji chce zweryfikować twoje dane. Działaj zdecydowanie- jak najszybciej się rozłącz. To metoda oszustwa, w ramach której przestępcy wyłudzają pieniądze i dane osobowe.

  7. Prędkość zabija- zwolnij!

    W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji brali udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość". Akcja miała na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci cieszyńskiej drogówki podczas działań ujawnili 81 przypadków przekroczenia prędkości. Apelujemy o ostrożności i dostosowanie prędkości do ograniczeń oraz warunków na drodze!

  8. Może to będziesz Ty albo Twój bliski?

    Nie czytaj, jeśli Twoje finanse są Ci obojętne, a dorobek całego życia nieważny… Ponad 700 tysięcy złotych stracili mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, którzy zostali oszukani metodami na fałszywe inwestycje, pracownika banku, wypadek, prośbę o kod BLIK, czy też fałszywe ogłoszenia sprzedaży. Co łączy te przestępstwa? Telefon komórkowy, komputer i dostęp do Internetu - narzędzia, z których korzystają także przestępcy.

  9. Nieoczekiwany telefon z banku lub policji? Zachowaj czujność, to może być oszustwo!

    Oszustwo z wykorzystaniem połączeń telefonicznych to tzw. vishing (z ang. voice phishing). Innymi słowy przestępcy dzwonią do nas z nieznanych numerów, podając się za policjantów, przedstawicieli banków i innych instytucji, a nawet za członków naszej rodziny! Wszystko w celu wyłudzenia danych lub pieniędzy od osoby odbierającej telefon.

  10. Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu roweru i zachęcamy od korzystania podczas jazdy z kasku

    Wakacje się rozpoczęły, dlatego warto przypomnieć o bezpieczeństwie. Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu, jakie powinien posiadać każdy rower. Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie, na które należy zwrócić uwagę najlepiej już na etapie kupna roweru. Zachęcamy także do tego, aby korzystać podczas jazdy z kasku, bo chociaż nie jest to obecnie wymagane przepisami, w razie upadku lub zderzenia z pojazdem, czy przeszkodą może zadecydować o naszym zdrowiu, a nawet życiu.

Powrót na górę strony