Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 2. Telefoniczni oszuści próbują „ostrzec” przed wyłudzeniem kredytu- UWAŻAJ na takie połączenia!

  Ostrzegaj najbliższych, znajomych, przyjaciół o różnych rodzajach oszustw. Szczególnie tych telefonicznych- metodą „na wnuczka” czy też wtedy, gdy „zatroskany konsultant” próbuje ostrzec przed próbą wyłudzenia pożyczki na Twoje nazwisko, a przy okazji chce zweryfikować twoje dane. Działaj zdecydowanie- jak najszybciej się rozłącz. To metoda oszustwa, w ramach której przestępcy wyłudzają pieniądze i dane osobowe.

 3. Rutynowa kontrola drogowa nie istnieje? – Warto o tym wiedzieć

  Okazuje się, że są internauci, którzy wyrażają autorytatywnie swoje opinie i rady na różne tematy, nie mając wiedzy o prawie, tym samym dezinformują i szkodzą innym, na przykład użytkownikom dróg. Jednym z popularnych mitów krążących w sieci jest ten, mówiący o braku podstaw do policyjnej rutynowej kontroli drogowej.

 4. Śmiertelna ofiara nawałnicy.

  Potężna burza przeszła późnym popołudniem przez miasto. Obecnie wszystkie służby pracują pełną parą usuwając skutki nawałnicy. Niestety w wyniku uderzenia konarem drzewa zginął 33 - letni mężczyzna.

 5. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku w Kiczycach

  Policjanci ustalają przyczyny wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło przed 17.00 w Kiczycach. Kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup. Niestety, pomimo walki ratowników o jego życie, mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

 6. Wypadek w Bąkowie.

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki zabezpieczali miejsce wypadku, do jakiego doszło dzisiaj około południa w Bąkowie. Przeprowadzającego rower przez jezdnię mężczyznę, potrącił samochód osobowy. Ranny pieszy trafił do szpitala.

 7. Młodszy aspirant Rafał Górczyński najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego

  Po raz kolejny, jak każdego roku, miał miejsce konkurs, który miał na celu wybór najlepszego dzielnicowego naszego powiatu. Konkurs dotyczył osiągnięć i aktywności służbowej dzielnicowych za 2023 rok. Najlepszym spośród nich został wybrany mł. asp. Rafał Górczyński, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach- wyróżnienie oraz nagrodę zwycięzcy wręczyła Starosta Cieszyński Janina Żagan.

 8. Komu i na jakich zasadach przysługuje redukcja punktów karnych za wykroczenia drogowe?

  To już jasne. Od 17 września 2023 roku punkty karne ponownie kasują się po roku. Ale co ważne nadal od daty opłacenia mandatu. Oprócz tego ponownie możliwa jest redukcja punktów karnych. Ale, aby takie szkolenie było w pełni skuteczne, grzywna za nałożony mandat musi być uiszczona!

 9. Zatrzymali złodzieja, zanim pokrzywdzony się zorientował, że go okradziono

  Profilaktycy cieszyńskiej komendy, asp. Kamil Przewieźlik i asp. Sebastian Marko, nie raz już udowodnili, że służba nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Policjantem jest się całą dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony sprzęt wart ponad 2,2 tys. złotych. Podejrzany o przestępstwo mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, zanim pokrzywdzony zgłosił, że go okradziono. 33-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- zapraszamy na otwarcie Basenów Wisła w sezonie 2024!

  Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” dbają niezmiennie o bezpieczeństwo, w tym również na kąpieliskach naszego powiatu. W związku z akcją zapraszamy na oficjalne otwarcie basenu w Wiśle, w piątek 21 czerwca. Od godziny 12:00 do 19:00 odbędą się pokazy ratownictwa wodnego, pokazy płetwonurków, a także akcja profilaktyczna prowadzona przez policjantów.

Powrót na górę strony