Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Galerie2

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26
Zielona strefa

Najczęściej czytane

 1. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 2. Poszukujemy zaginionego Łukasza Cieślika

  Policjanci poszukują zaginionego Łukasza Cieślika, mieszkańca Wisły. 36-latek ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną 17 lutego 2023 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie- nr tel. 47 8573 200, 47 8573 255 lub z najbliższą jednostką policji - numer alarmowy 112!

 3. Oszustwo "na pracownika banku"- pokrzywdzeni stracili wszystkie oszczędności

  Cieszyńscy policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku, którzy dzwonią z oficjalnych numerów banków. Oszuści, twierdzący, że są konsultantami bankowymi, nakłonili pokrzywdzonych do wypłaty pieniędzy a następnie do wpłacenia gotówki i podania kodu BLIK. Pokrzywdzeni stracili w ten sposób blisko 85 000 złotych. Bądźmy czujni !!!

 4. Pościg, brak uprawnień do kierowania i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

  Mundurowi z cieszyńskiej drogówki, po pościgu zatrzymali 38-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował bez uprawnień oraz pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Nie ma przyzwolenia na driftowanie po ulicach i parkingach

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki zareagowali na informacje o kierowcach, którzy próbują swoich sił w drifcie i niebezpiecznej jeździe po ulicach miasta, zwłaszcza w rejonie ul. Al. Jana Łyska oraz parkingu przy ul. A.B. Kantora. Mundurowi z drogówki i prewencji sprawdzają miejsca i surowo reagują na tego rodzaju jazdę. Ich zdecydowana reakcja nie wynika ze złośliwości, ale z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa osobom postronnym, a także samym ,,drifterom”.

 6. A mogło zakończyć się tylko mandatem...

  Do 10 lat więzienia grozi 59-latkowi, którego zatrzymali cieszyńscy policjanci. Mężczyzna w nieprawidłowy sposób przewoził w bagażniku kosiarkę. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, najpierw podawał fałszywe dane, a później włożył policjantowi do notatnika 1000 złotych. Teraz, poza wykroczeniami, odpowie również za przestępstwo korupcyjne.

 7. Profilaktycznie o przemocy wśród młodzieży

  Hejt, cyberprzemoc, mowa nienawiści, mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Dlatego podczas spotkania policjantów profilaktyków cieszyńskiej komendy z młodzieżą w szkołach podstawowych z uczniami, mundurowi wskazywali, jak bardzo krzywdzące mogą być skutki takich zachowań.

 8. Uroczysty apel "Pod Wałką"

  Wczoraj, jak co roku, przy pomniku „Pod Wałką” w Cieszynie odbył się uroczysty apel upamiętniający tragiczne wydarzenia z 20 marca 1942 roku, kiedy to mieszkańcy cieszyńskiej ziemi byli świadkami egzekucji 24 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta. Jedną trzecią zamordowanych stanowili mieszkańcy Zaolzia. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie inspektor Jacek Stelmach.

 9. „Przestrzeń równych szans”- konferencja dla każdego. Zapraszamy!

  21 marca to data, kiedy świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Święto to, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, rozpoczyna Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w konferencji „Przestrzeń równych szans” organizowanej przez Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz cieszyńską komendę Policji.

 10. Śmiertelny wypadek w Pruchnej

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś w godzinach rannych na drodze wojewódzkiej 938. Na miejscu zginął 52-letni mężczyzna kierujący vw polo. Drogówka zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Śledztwo wyjaśni szczegółowo jego przebieg.

Powrót na górę strony