Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 2. Goleszowska Noc Muzeów z policjantami

  W piątek, 10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie odbyła się 2. edycja Nocy Muzeów w gminie Goleszów. Z przygotowanych na ten dzień atrakcji skorzystało wielu mieszkańców gminy oraz sąsiednich miejscowości, ale także turystów z naszego województwa śląskiego oraz z Czech. Aktywnie w to wydarzenie włączyli się policjanci Posterunku Policji w Goleszowie, którzy również przygotowali wiele atrakcji.

 3. Rutynowa kontrola drogowa nie istnieje? – Warto o tym wiedzieć

  Okazuje się, że są internauci, którzy wyrażają autorytatywnie swoje opinie i rady na różne tematy, nie mając wiedzy o prawie, tym samym dezinformują i szkodzą innym, na przykład użytkownikom dróg. Jednym z popularnych mitów krążących w sieci jest ten, mówiący o braku podstaw do policyjnej rutynowej kontroli drogowej.

 4. Wypadek w Bąkowie.

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki zabezpieczali miejsce wypadku, do jakiego doszło dzisiaj około południa w Bąkowie. Przeprowadzającego rower przez jezdnię mężczyznę, potrącił samochód osobowy. Ranny pieszy trafił do szpitala.

 5. Szybkie zatrzymanie sprawcy kradzieży flag państwowych

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Goleszowie oraz policjant z zespołu wykroczeń Komisariatu Policji w Ustroniu potrzebowali niespełna dwóch godzin, żeby ustalić i zatrzymać sprawcę przestępstwa kradzieży szczególnie zuchwałej oraz kradzieży flag państwowych. Zatrzymany 21-latek usłyszał już zarzut umyślnego usunięcia znaków państwowych i dwóch kradzieży. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

 6. Telefoniczni oszuści próbują „ostrzec” przed wyłudzeniem kredytu- UWAŻAJ na takie połączenia!

  Ostrzegaj najbliższych, znajomych, przyjaciół o różnych rodzajach oszustw. Szczególnie tych telefonicznych- metodą „na wnuczka” czy też wtedy, gdy „zatroskany konsultant” próbuje ostrzec przed próbą wyłudzenia pożyczki na Twoje nazwisko, a przy okazji chce zweryfikować twoje dane. Działaj zdecydowanie- jak najszybciej się rozłącz. To metoda oszustwa, w ramach której przestępcy wyłudzają pieniądze i dane osobowe.

 7. Komu i na jakich zasadach przysługuje redukcja punktów karnych za wykroczenia drogowe?

  To już jasne. Od 17 września 2023 roku punkty karne ponownie kasują się po roku. Ale co ważne nadal od daty opłacenia mandatu. Oprócz tego ponownie możliwa jest redukcja punktów karnych. Ale, aby takie szkolenie było w pełni skuteczne, grzywna za nałożony mandat musi być uiszczona!

 8. Wizyta młodzieży w Komisariacie Policji w Strumieniu

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborzu odwiedzili mundurowych z Komisariatu Policji w Strumieniu. Podczas wycieczki zwiedzili komisariat i zobaczyli, na czym polega praca policjantów, a także miały możliwość zastąpienia w fotelu szefa tej jednostki, co osobiście im zaproponował Komendant Komisariatu komisarz Adam Łosiński. Młodzież od podszewki poznała pracę policjanta pionu kryminalnego oraz prewencji. Na zakończenie dzieci mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

 9. Policjanci z Cieszyna wśród najlepszych

  Drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach zwyciężyła VI Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zawody odbywały się w dniach od 13 do 14 maja 2024 roku w Sianowie. Zawodnicy śląskiego garnizonu obronili ubiegłoroczny tytuł mistrzowski. W składzie zwycięzców wystąpiło dwóch policjantów z Cieszyna.

 10. Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu roweru i zachęcamy od korzystania podczas jazdy z kasku

  Wakacje się rozpoczęły, dlatego warto przypomnieć o bezpieczeństwie. Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu, jakie powinien posiadać każdy rower. Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie, na które należy zwrócić uwagę najlepiej już na etapie kupna roweru. Zachęcamy także do tego, aby korzystać podczas jazdy z kasku, bo chociaż nie jest to obecnie wymagane przepisami, w razie upadku lub zderzenia z pojazdem, czy przeszkodą może zadecydować o naszym zdrowiu, a nawet życiu.

Powrót na górę strony