Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Galerie2

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26
Zielona strefa

Najczęściej czytane

 1. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 2. Uwaga!!! Kolejne oszustwo na portalu sprzedażowym Vinted

  O tym, że nie powinno się otwierać linków, a następnie logować za ich pomocą na swoje konto bankowe przekonała się kolejna mieszkanka naszego powiatu. Kobieta wystawiła na portalu Vinted ogłoszenie o sprzedaży. Za jego pośrednictwem, rzekomo zainteresowana kupnem osoba, wysłała link do fałszywej strony banku. Pokrzywdzona zalogowała się i to wystarczyło, aby oszust „wyczyścił” konto zgłaszającej. Ostrzegamy- NIE OTWIERAJ LINKÓW przesłanych pocztą e-mail lub komunikatorami.

 3. Wypadek w Zebrzydowicach.

  Cieszyńscy policjanci z ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dziś o 6.30 w Zebrzydowicach na ulicy Słowackiego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów do szpitala trafiły dwie osoby.

 4. Areszt dla sprawcy przemocy w rodzinie

  W pierwszy dzień stycznia policjanci z Zebrzydowic zatrzymali mężczyznę za stosownie przemocy wobec matki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Mieszkaniec gminy Zebrzydowice najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo znęcania się grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Żyj i ratuj życie - policyjne działania na drogach powiatu cieszyńskiego

  Policjanci drogówki codziennie rozpoczynają służbę realizując najważniejsze działanie – zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu. Wczoraj w trakcie trwania kampanii ROADPOL Safety ukierunkowanej na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, policjanci cieszyńskiej drogówki przede wszystkim egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi prowadzili również działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży.

 6. Nakaz opuszczenia domu dla sprawcy przemocy w rodzinie

  Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który znęcał się nad swoją żoną. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec 57- latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia przez oskarżonego wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

 7. Wypadek w Ustroniu.

  Policjanci z drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj o 16.30 w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej. W wyniku zderzenia dwóch aut do szpitala trafiła 32 - latka z Goleszowa, która doznała urazu głowy. Kierowcy byli trzeźwi.

 8. Oszustwo "na pracownika banku"- pokrzywdzeni stracili wszystkie oszczędności

  Cieszyńscy policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku, którzy dzwonią z oficjalnych numerów banków. Oszuści, twierdzący, że są konsultantami bankowymi, nakłonili pokrzywdzonych do wypłaty pieniędzy a następnie do wpłacenia gotówki i podania kodu BLIK. Pokrzywdzeni stracili w ten sposób blisko 85 000 złotych. Bądźmy czujni !!!

 9. Wypadek śmiertelny

  Tragicznie zakończył się wypadek w Kończycach Wielkich. Kierująca fordem 25-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

 10. Niecodzienna interwencja. Uratowali małego borsuka

  Z nietypową interwencją mieli do czynienia wiślańscy policjanci. Mundurowi zostali wezwani w rejon potoku Łabajowie, gdzie jedna z mieszkanek w nocy usłyszała rozpaczliwe odgłosy zwierzęcia. Okazało się, że to mały borsuk, który najprawdopodobniej stracił matkę. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy policjantów i strażaków z OSP w Wiśle przestraszone zwierzę trafiło pod specjalistyczną opiekę.

Powrót na górę strony