Dla internautów
Rozmiar czcionki
- Ciemna strona aukcji internetowych czyli jak nie dać się oszukać
- Jak chronić dziecko w sieci 10 rad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.
- Uwaga na oszustwa metodą „na pracownika banku i aplikację TeamViewer i AnyDesk”! Policjanci ze Strumienia prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa, gdzie przestępcy działali metodą “na pracownika infolinii banku i aplikację zdalny pulpit”. Punktem wyjściowym w każdym przypadku było zainstalowanie przez pokrzywdzonego na swoim smartfonie aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu telefonu, która pozwoliła sprawcom przejąć całkowitą kontrolę nad rachunkiem bankowym. Zanim zainstalujesz taką aplikację na swoim urządzeniu, upewnij się, czy nie rozmawiasz z oszustem!
- Uwaga na fałszywe maile Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od zastępcy Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkom. Marcina Bednarza.
- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Mojej Komendy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
- Czujność w internecie to podstawa! Nie klikaj w podejrzane linki! Policjanci apelują o ostrożność w trakcie dokonywania transakcji internetowych. Zachowanie czujności w sieci może ustrzec przed utratą oszczędności życia! Mimo licznych apeli wciąż nie brakuje osób, które dały się oszukać. Przypominamy, że wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad by ochronić się przed zagrożeniami. Nigdy nie klikaj w nieznane linki!
- Rozłącz się! Zweryfikuj! To gwarancja bezpieczeństwa Pomimo wielu ostrzeżeń i informacji medialnych na temat metod działania oszustów, wciąż dochodzi do przestępstw, w których oszukani tracą swoje pieniądze. Do cieszyńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą oszusta podającego się za pracownika banku. Rozmowa z fałszywym konsultantem doprowadziła go do utraty prawie 190 tysięcy złotych. Chcesz tego uniknąć? Rozłącz się! Zweryfikuj rozmówcę! To gwarancja bezpieczeństwa.
- Bezpieczne zakupy przedświąteczne Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Pochłonięci przygotowaniami często zapominamy o bezpieczeństwie. Jak co roku przed świętami policjanci radzą, jak bezpiecznie robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz aby zachować w tym czasie szczególną ostrożność i uniknąć problemów.
- Uwaga na fałszywe e-maile Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.
- Może to będziesz Ty albo Twój bliski? Nie czytaj, jeśli Twoje finanse są Ci obojętne, a dorobek całego życia nieważny… Ponad 700 tysięcy złotych stracili mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, którzy zostali oszukani metodami na fałszywe inwestycje, pracownika banku, wypadek, prośbę o kod BLIK, czy też fałszywe ogłoszenia sprzedaży. Co łączy te przestępstwa? Telefon komórkowy, komputer i dostęp do Internetu - narzędzia, z których korzystają także przestępcy.