Wiadomości

Dzielnicowi zapobiegli tragedii

Data publikacji 11.11.2021

Policjanci dzielnicowi z cieszyńskiej komendy uratowali 34-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Policjanci rozmawiając z nią udzielili pomocy i wsparcia, czym powstrzymali ją przed desperackim krokiem.

W czwartkowe popołudnie oficer dyżurny policji w Cieszynie został powiadomiony o tym, że 34-letnia kobieta może mieć myśli samobójcze. Według zebranych przez dyżurnego, informacji kobieta miała znadować się na dachu jednego z budynków na terenie miasta. Policjant dyżurny natychmiast skierował tam dzielnicowych cieszyńskiej jednostki- asp.szt. Krzysztofa Stasia oraz sierż.szt. Adama Danela. Policjanci szybko pojawili się na miejscu interwencji. Sytuacja była bardzo poważna. Policjanci wiedzieli, że liczy się każda sekunda. Dzielnicowi natychmiast podjęli decyzję o wejściu na budynek. Policjanci cały czas utrzymywali kontakt z kobietą, zapewniając że nie jest sama ze swoim problemem i może ona liczyć na szeroką pomoc, nie tylko z ich strony, ale przede wszystkim ze strony specjalistów. Po rozmowie z dzielnicowymi kobieta postanowiła skorzystać z pomocy i wspólnie z policjantami opuściła budynek. Została przekazana ratownikom medycznym , którzy udzielili jej pomocy. Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji mundurowych w porę została udzielona pomoc i nie doszło do tragedii.
Pamiętajmy, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego — nie każdy jednak ma przyjazne lub świadome otoczenie, które pomoże z niego wyjść, doradzi jak rozwiązać problemy lub wesprze w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Można to zmienić, wybierając się do specjalistów (psychologów, psychiatrów) działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy. Informację jak pomóc, znajdziesz m.in. na stronie http://www.pokonackryzys.pl/  ( Na stronie znajdziesz informacje o bezpłatnej pomocy dla osób w kryzysie, w depresji, z myślami samobójczymi. W wielu podanych miejscach dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy są w stanie pomóc w wyjściu z kryzysu lub przekierować do odpowiednich miejsc pomocowych. Poza konkretną pomocą ważna jest też zwykła, przyjazna rozmowa z kimś zaufanym. Nawet w najgorszym kryzysie nie jesteś sam(a), ta strona jest dla Ciebie. W sytuacji bezpośredniego zagrożena życia zadzwoń na numer alarmowy 112. Warto też skorzystać z innych źródeł pomocy, między innymi z
gov.pl https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

Gdzie szukać pomocy ?

116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Powrót na górę strony