Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia

Data publikacji 09.07.2022

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło wczoraj w Ustroniu. Niestety, młody cyklista zmarł na miejscu zdarzenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 21.35 w Ustroniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że rowerzysta i kierujący seatem poruszali się ustrońskim odcinkiem drogi wojewódzkiej DW941 (ul. Katowicka) w kierunku Skoczowa. Do zderzenia seata z rowerzystą doszło w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Żwirową. Niestety, 29-letni rowerzysta zginął na miejscu zdarzenia. 32-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony, gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom. Dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności wypadku wyjaśniać będą policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Niezwykle ważne jest, aby zarówno kierowcy, jak i cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy. W szczególności prosimy rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a kierujących pojazdami o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym samochodem nie mają najmniejszych szans.

Powrót na górę strony