Wiadomości

„Nie reagujesz- akceptujesz!”- funkcjonariuszka śląskiej KAS zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 07.09.2022

Funkcjonariuszka ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zauważyła samochód osobowy, który wypadł na łuku drogi przy ulicy Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie. Kierowca miał problem z uruchomieniem samochodu. Funkcjonariuszka zatrzymała się, aby mu pomóc. Gdy otworzyła drzwi jego samochodu, wyczuła silną woń alkoholu. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, ale mimo to próbował uruchomić auto i kontynuować jazdę.

W minioną sobotę, w rejonie skrzyżowania ulic Hallera i Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie, kierujący oplem mężczyzna nie do końca potrafił „opanować” swojego pojazdu. W momencie, gdy zjechał z drogi, obserwująca jego zachowanie funkcjonariuszka KAS zatrzymała się, aby mu pomóc. Gdy otworzyła drzwi jego samochodu, wyczuła silną woń alkoholu. Podejrzewała, że kierowca jest pod wpływem alkoholu i postanowiła natychmiast zareagować, zabierając mu kluczyki pojazdu, żeby uniemożliwić mu dalszą jazdę, a tym samym zapobiec tragedii, do jakiej może doprowadzić osoba kierująca w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariuszka poprosiła przechodzących dwóch młodych mężczyzn o pomoc, której jej natychmiast udzielili. Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i poinformowała policję o zdarzeniu i swoich podejrzeniach. Do czasu przyjazdu patrolu wspólnie z mężczyznami, którzy jej pomagali, pilnowali, aby nietrzeźwy kierowca nie oddalił się z miejsca zdarzenia. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że jej podejrzenia były zasadne. Badanie zatrzymanego kierowcy wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszki ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w czasie wolnym od służby, uniemożliwiła jazdę pijanemu mężczyźnie, a tym samym zapobiegła ogromnemu zagrożeniu, jakie na drodze stwarza osoba pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmiesza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja funkcjonariuszki KAS, która zachowała czujność i profesjonalizm w tej sytuacji, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

 

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Powrót na górę strony