Zadania priorytetowe dzielnicowych
Informacje na temat swojego dzielnicowego ( obsługiwany rejon, email, nr tel. kontaktowego) znajdziecie państwo na stronie internetowej KPP Cieszyn w zakładce Informacje lub w aplikacji Moja Komenda
Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie miasta Cieszyna oraz Komisariatów Policji w Skoczowie, Wiśle, Ustroniu, Strumieniu i Zebrzydowicach w ramach programu poprawy bezpieczeństwa „Dzielnicowy bliżej nas”:
Komisariat Policji w Strumieniu
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1 – Strumień, Zbytków
Dzielnicowy aspirant sztabowy Grzegorz Kawulok: realizuje zadanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na Rynku w Strumieniu poprzez zmianę organizacji ruchu w celu większego zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierujących
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2 – dzielnica Chybie , Frelichów, Zarzecze
Dzielnicowy młodszy aspirant Sławomir Budniok prowadzi działania priorytetowe związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie ul. Wyzwolenia w Chybiu poprzez poprawę infrastruktury chodnikowej z uwzględnieniem naprawy i odwodnienia w miejscach szczególnie uczęszczanych przez pieszych.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3 – Bąków, Drogomyśl, Pruchna
Dzielnicowa młodszyaspirant Barbara Nawrat realizuje zadania priorytetowe związane ze zminimalizowaniem zagrożenia dla osób poruszających się łącznikiem ulicy Spółdzielczej z ul. Zebrzydowicką, a zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez poprawę infrastruktury, czyli zamontowanie znaków drogowych ograniczający tonaż.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4 – Mnich, Zabłocie, Zaborze
Dzielnicowy młodszy aspirant Przemysław Gruszczyk prowadzi działania priorytetowe związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Cieszyńskiej w Mnichu w rejonie skrzyżowania z ul. Bielską. Działanie to ukierunkowane będzie na instalacji aktywnego znaku D6-przejście dla pieszych i zainstalowaniu poziomego oznakowania punktowego w postaci pasywnych elementów odblaskowych co zapewni pieszym poczucie bezpieczeństwa, a samo przejście stanie się bardziej widoczne dla innych zmotoryzowanych użytkowników drogi.
Komisariat Policji w Zebrzydowicach
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1 – Zebrzydowice Dolne, Marklowice Górne
Dzielnicowy sierżant sztabowy Kamil Jędrusik realizuje zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, zapewnienie spokoju, porządku i korzystania zgodnie z przeznaczeniem z altany dla rowerzystów przy ulicy Jutrzenki , a tym samym zapoewnienie spokoju mieszkańcom, którzy narażeni się na zakłócenia ciszy i porządku.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2 – Zebrzydowice Górne, Kończyce Małe
Dzielnicowy sierżant sztabowy Łukasz Machej realizuje zadanie, którego celem jest zapobieganie wyroczeniom zwiazanm z nie stosowaniem się przez kierujących do znaku B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” w Kończycach Małych na odcinku drogi powiatowej 2627S przy ulicy Korczaka oraz na odcinku drogi gminnej przy ulicy Staropolskiej, które są objętymi tymczasową zmianą organizacji ruchu związaną z przeprowadzanymi pracami drogowymi w rejonie ulicy Korczaka. Do zdarzeń tych dochodzi przez całą dobę, bez wzgledu na warunki pogodowe, co wpływa na bezpieczeństwo uczetników ruchu drogowego.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3- Kaczyce, Kończyce Wielkie
Dzielnicowy młodszy aspirant Rafał Górczyński w zadaniu priorytetowym, w związku z analizą zdarzeń i zgłoszeń z rejonu służbowego, W ramach zajmować się będzie kontrola i obserwacją dzielnicy "Podświonioszów" w Kaczycach - ulica Tuwima, Zakątek Leśny pod kątem niedopuszczenia do zaśmiecania, zanieczyszczenia obszaru leśnego oraz kradzieży mienia.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4- Hażlach, Zamarski, Rudnik
Dzielnicowy młodszy aspirant Wacław Kopel – celem działania priorytetowego jest ograniczenie gromadzenia się osób w rejonie przystanku autobusowego w centrum Zamarsk, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym. Najczęściej ma to miejsce w czasie weekendów. Zachowanie tych osób jest uciążliwe dla społeczności lokalnej z uwagi na fakt, że miejsce to znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej oraz kościoła. Celem działania priorytetowego jest jak największe ograniczenie tego typu zjawisk poprzez stanowczą reakcję na każdy przypadek łamania prawa.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5- Pogwizdów, Hażlach
Dzielnicowy starszy sierżant Dawid Tadaszak w związku z zadaniem priorytetowym, będzie dążył do zminimalizowania wykorczeń, które mają miejsce w Pogwizdowie przy ul. Cieszyńskiej na odcinku drogi powiatowej 2624S oraz przy ul. Katowickiej na odcinku drogi powiatowej 2623S objętymi tymczasową organizacją ruchu związaną z przeprowadzanym w tym miejscu remontem nawierzchni. W tym miejscu kierujący pojazdami mechanicznymi nie stosują się do sygnalizatora S-1. Do zdarzeń tych dochodzi przez całą dobę, bez względu na warunki pogodowe. Proceder ten wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie
Plan działań priorytetowych rejonu dzielnicy nr 1- Cieszyn
Dzielnicowy młodszy aspirant Paweł Kłapsia w swoim zadaniu priorytetowym dąży do wyeliminowania zachowań związanych z zakłócaniem ładu i porządku publicznego oraz grupowania się osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych, a także dystrybuowania alkoholu, zakłócenia ciszy i spoczynku nocnego przez mieszkańców bloków socjalnych przy ul. Motokrosowej 26 i 28 oraz osoby ich odwiedzające.
Plan działań priorytetowych rejonu dzielnicy nr 2- Cieszyn
Dzielnicowy młodszy aspirant Adam Danel w swoich działaniach dotyczących planu priorytetowego ustalonego na podstawie analizy elektronicznego rejestru zgłoszeń, przeprowadzonych rozmów oraz skarg lokalnej społeczności, zajmować będzie się problemem związanym z zagrożeniem polegającym na zakłóceniu ładu i porządku publicznego, spoczynku nocnego przez osoby bezdomne, znajdujące się na korytarzu lub w rejonie nieruchomości przy ul. Głębokiej 33 w Cieszynie. Powyższa ulica jest umiejscowiona w ścisłym centrum miasta, gdzie osobom bezdomnym łatwiej jest o nocleg na klatkach schodowych w kamienicach z uwagi na gęstość zaludnienia oraz intensywność zabudowy. Procederowi temu towarzyszy spożywanie alkoholu, używanie słów nieprzyzwoitych, dopuszczanie się nieobyczajnych wybryków, zaśmiecanie.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3- Cieszyn
Dzielnicowy młodszy aspirant Marek Folek realizuje działanie priorytetowe dotyczące wyeliminowania problemu związanego z popełnianiem wykroczeń związanych z zaśmiecaniem, spożywaniem alkoholu i zakłócaniem porządku gromadzące się w rejonie sklepu Biedronka przy ul. Wiejskiej w Cieszynie
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4- Cieszyn
Dzielnicowy aspirant sztabowy Jacek Grudzieński w swoim działaniu priorytetowym dążyć będzie do zminimalizowania i ograniczenia procederu występowania przestępstw i wykroczeń związanych z zakłócaniem ogólnie rozumianego porządku publicznego przy ulicy Chopina - Szymanowskiego – w rejonie siłowni plenerowej ,,pumptrack” i boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5- Cieszyn
Dzielnicowa aspirant sztabowy Patrycja Żebrowska w swoim działaniu priorytetowym na okres od 01.07.2024 r. do 31.12.2024 r. będzie dążyła do przeciwdziałała zagrożeniu związanym z naruszaniem ładu i porządku oraz popełnianiu wykroczeń szczególnie uciążliwych przez osoby bezdomne w rejonie parkingu sklepu Biedronka przy ul. Kolejowej w Cieszynie.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6- Cieszyn
Dzielnicowy aspirant Krzysztof Staniek na terenie osiedla Podgórze w Cieszynie zdiagnozował problem dotyczący naruszeń prawa przez osoby wypoczywające, relaksujące się w nowo powstałym terenie, parku rekreacyjnym znajdującym się przy ul. Morcinka, za garażami. Problem dotyczy głównie osób młodych, które w godzinach popołudniowo-wieczornych korzystają z infrastruktury małej architektury niezgodnie z ich przeznaczeniem czyniąc je nieużytecznymi dla innych mieszkańców. Konsekwencją tych zachowań są odnotowane dewastacje mienia w postaci zniszczonych ławek, hamaków. W wskazanym obszarze młodzież również popełnia wykroczenia polegające na zakłócaniu ładu i porządku publicznego, zaśmiecania miejsca publicznego oraz spożywania alkoholu przez co mieszkańcy jak i właściciele garaży czują się zagrożeni.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 7- Cieszyn
Dzielnicowy aspirant Dawid Chmiel realizuje działanie priorytetowe w Cieszynie przy ul. Górnej 21. Zadanie zostało zdiagnozowane na podstawie zgłoszeń mieszkańców, liczby interwencji oraz informacji przekazanych przez obslugę sklepu, gdzie stwierdzono zakłócenia ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu, które spożywają alkohol, zaśmiecają i używają słów nieprzyzwoitych. Osoby korzystające z parkingu sklepu są narażeni na zgorszenie, ataki słowne, fizyczne a małoletni na demoralizację. Działanie związane z zadaniem priorytetowym będzie zmierzać do wyeliminowania tego rodzaju wykroczeń i poprawę poczucia bezpieczeństwa w tym rejonie.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 8- Cieszyn
Dzielnicowy aspirant Łukasz Gruszczyk w swoim działaniu priorytetowym na okres 01 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. dążyć będzie do ograniczenia zapobiegania zakłóceniom ładu i porządku w rejonie w rejonie restauracji „McDonald’s” ul. Katowicka 43 i stacji paliw „MOL” ul. Katowicka 45 w Cieszynie.
Komisariat Policji w Skoczowie
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1- Skoczów
Dzielnicowy aspirant Tomasz Szostok w działaniach będzie dążył do ograniczenia popełniania wykroczeń dotyczących spożywania alkoholu, nieobyczajnych wybryków oraz zakłócania ładu i porządku w rejonie ul. Objazdowej 2 w Skoczowie.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2- Skoczów
Dzielnicowy aspirant Tomasz Jędrzejek będzie realizował zadania związane z ograniczeniem zakłócania spokoju i porządku publicznego, niszczenia mienia oraz grupowania się nieletnich w rejonie skateparku przy ul. Ks. Mocko 9 w Skoczowie.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3- Skoczów
Dzielnicowy aspirant sztabowy Rafał Pszczółka realizuje działanie priorytetowe mające na celu ograniczenie wykroczeń związanych z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w rejonie bloków mieszkalnych przy ul. Zawiśle 23 i 25 w Skoczowie.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4- Skoczów
Dzielnicowy aspirant Michał Szczypka dąży w swoim działaniu do tego, aby rozwiazać problem dotyczący złego stanu nawierzchni przejazdu kolejowego przy ul. Bielskiej na nieczynnej linii kolejowej Bielsko-Biała-Skoczów.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5- Skoczów
Dzielnicowy aspirant sztabowy Adrian Kornas w zadaniu priorytetowym podejmuje działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa związanego z niewłaściwym parkowaniem i zatrzymywaniem pojazdów w sołectwie Ochaby Małe, w rejonie posesji 66.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6- Górki Małe i Górki Wielkie
Dzielnicowy aspirant Kazimierz Kawik w zadaniu priorytetowym dąży do tego, aby ograniczyć zakłócanie spokoju i porządku publicznego, żebractwa oraz spożywania alkoholu w rejonie placówki handlowej "Delikatesy Centrum" przuy ulicy Breńskiej w Górkach Małych.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 7 – Brenna
Dzielnicowy starszy aspirant Rafał Skiba - podejmowane przez dzielnicowego działania priorytetowe zmierzać będą do poprawy bezpieczeństwa w rejonie ulicy Leśnica 153- problem dotyczy nieprawidłowego parkowania, a także wyrkoczeń z tym powiązanymi.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 8- gm. Dębowiec
Dzielnicowy aspirant Tomasz Greń realizuje zadanie priorytetowe poprzez działania zmierzające od zminimalizowania i wyeliminowania gromadzenia się małoletnich zagrożonych demoralizacją w Dębowcu przy ul. Herstówki 24
Komisariat Policji w Wiśle
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1 – Wisła Centrum
Dzielnicowy aspirant Bogusław Bury będzie zajmował się problemem występowania zagrożenia w ruchu pieszych w rejonie ul. Olimpijskiej (rejon skrzyżowania z ul. Górnośląską oraz 1 Maja). Zlokalizowane w tym miejscu przejścia dla pieszych są bardzo intensywnie wykorzystywane przez turystów jako łącznik miejsc parkingowych z głównym deptakiem w centrum Wisły, w tym kompleksu basenów miejskich. Z kolei przez mieszkańców obszar ten wykorzystywany jako najkrótsza droga dojścia do centrum miasta oraz urzędu, a przez użytkowników pojazdów jednośladowych jako widokowa ścieżka dla rowerów. Stwarza to realne wystąpienie zagrożenia w tych miejscach, szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są piesi i rowerzyści.Obecne oznakowanie pionowe i poziome wskazanych przejść dla pieszych z uwagi na stopień zużycia jest małoczytelne. Problem dotyczący bezpiecznego korzystania z tych przejść był zgłaszany zarówno przez mieszkańców jak i turystów. Zagrożenie wzrasta po zapadnięciu zmroku, kiedy to usytuowane w rejonie skrzyżowania z trzema ulicami przejścia dla pieszych są słabo widoczne dla poruszających się pasem drogowym zmotoryzowanych, jak również i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowy będzie podejmował czynności zmierzające do wykonania modernizacji przejść, wymiany oznakowania oraz zamontowanie dodatkowego sztucznego oświetlenia przejścia, co ograniczy występowanie zagrożenia w tym miejscu i znacznie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników dróg.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2 – Wisła Jawornik
Dzielnicowy młodszy aspirant Janusz Fiedor realizuje zadanie priorytetowe z uwagi na problem zgłoszony przez mieszkańców, a potwierdzony na podstawie obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego. Dzielnicowy podejmie się rozwiązania probleu związanego z zaśmiecaniem terenów zielonych przyległych do rzeki Wisła znajdujących się w obrębie Bulwaru Słonecznego, przez przebywające się w tym miejscu osoby. Dzielnicowy będzie dążył do ograniczenia przypadków naruszenia przepisów porządkowych i podejmował kroki prawne wobec osób przebywających we wskazanym miejscu, które popełniają wykroczenia. Celem działań będzie doprowadzenie do stanu, gdy teren przyległy do rzeki Wisła będzie wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zapewnienie bezpieczeństwa pobliskim mieszkańcom i osobom znajdującym się w przestrzeni publicznej.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3 – Wisła Głębce
Dzielnicowy młodszy aspirant Tomasz Karwacki swoje działanie priorytetowe zwoiązał z problemem zgłaszanym przez mieszkańców posesji znajdujących się przy ulicach Dworcowej, Turystycznej i Spokojnej. Problem związany jest z mostem kolejowym w Wiśle Łabajów przy ulicy Turystycznej, a dokładniej problem dotyczy oznakowania rejonu mostu. Konstrukcja opisanego wiaduktu kolejowego, umożliwia swobodne wejście na jego pomost z obu stron doliny, ponadto na pomoście znajdują się dwa chodniki techniczne pomiędzy którymi przebiega czynna droga kolejowa. Wspomniane chodniki techniczne przebiegające przez pomost wiaduktu, pozwalają na przejście przez całą długość wiaduktu bez konieczności bezpośredniego wchodzenia na torowisko. Przemieszczanie się pieszych po powyższych chodnikach technicznych jest zabronione z uwagi na fakt iż są one częścią torowiska. Przebywanie na wiadukcie osób postronnych stanowi zagrożenie dla nich samych w postaci upadku z wysokości, z uwagi na powyższe zagrożeni są również kierujący poruszający się drogą przebiegającą pod wiaduktem oraz piesi korzystający z przyległego do drogi chodnika. Zadanie będzie polegało na właściwym oznakowaniu wskazanego miejsca znakami informującymi.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4– Wisła Malinka, Wisła Czarne
Dzielnicowy młodszy aspirant Rafał Sozański swoje działania priorytetowe podejmuje w Wiśle w rejonie drogi powiatowej nr 2675S ulica Czarne. We wskazanym miejscu w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, występuje problem z oświetleniem , które jest przestarzałe i w znaczny sposób przyczynia się do zmniejszenia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Stwarza to realne wystąpienie zagrożenia w tych miejscach, szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są piesi i rowerzyści. Liczni turyści, społeczność lokalna wiele razy sygnalizowała konieczność prawidłowego oświetlenia drogi powiatowej biegnącej od skrzyżowania ulic Malinka i Czarne do korony zapory. Newralgicznymi miejscami są przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych oraz skrzyżowanie prowadzące na kemping pod zbiornikiem wodnym. Jest to odcinek mierzący około dwóch kilometrów długości, który należy odpowiednio doświetlić światłem sztucznym latarni ulicznych. Wykonanie modernizacji sztucznego oświetlenia w znaczny sposób ograniczy występowanie zagrożenia na tym odcinku i znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5– Istebna
Dzielnicowy sierżant sztabowy Dorian Greń w swoich działaniach będzie na terenie Istebnej dążył do zrealizowania działania priorytetowego, które polegać będzie na podjęciu działań mających na celu podniesienie świadomości mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży wsi Istebnej, o utrzymaniu czystości w rejonie zejścia do Parku Indiańskiego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Istebnej oraz przy Szkole Branżowej w Istebnej jak i samego zejścia po schodach od drogi DW 941 w kierunku amfiteatru w Istebnej.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6 – Koniaków
Dzielnicowy aspirant sztabowy Jarosław Wałach na podstawie informacji, analizy zdarzeń oraz oczekiwań społecznych przekazywanych przez mieszkańców miejscowości Koniakowa realizować będzie zadanie priorytetowe mające na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego na odcinku drogi gminnej pomiędzy przysiółkami „Tkoczówka-Jasiówka” poprzez wyegzekwowanie od zarządcy drogi prawidłowego zabezpieczenia przepustu, oznakowania informującego o panującym zagrożeniu, a na dalszym etapie naprawy infrastruktury w postaci m.in. barierki energochłonnej.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 7- Jaworzynka
Dzielnicowy aspirant sztabowy Krzysztof Michalski na podstawie informacji oraz oczekiwań społecznych przekazywanych przez mieszkańców wsi Jaworzynka będzie realizować zadanie priorytetowe zmierzające do poprawy bezpieczeństwa drogowego na odcinku drogi gminnej „Byrty-Szkawlonka” tj. przeprawy przez potok „Czadeczka”. Omawiane zadanie będzie realizowane poprzez wyegzekwowanie od zarządcy drogi prawidłowego zabezpieczenia mostku wykonanego z betonowych płyt, poprawnego oznakowania o panującym zagrożeniu, a także naprawy infrastruktury, w szczególności barierek zabezpieczających ruch pieszych.
Komisariat Policji w Ustroniu
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1- miasto Ustroń
Dzielnicowy aspirant Robert Kosowski wyeliminowanie zakłócania porządku publicznego oraz spoczynku nocnego przez osoby grupujące się w godzinach popołudniowych i nocnych w bloku nr 3 i 5 na os. Manhatan w Ustroniu.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2- miasto Ustroń (Poniwiec, Polana, Dobka)
Dzielnicowy sierżant sztabowy Marcin Gerat na podstawie analiz zgloszeń i zdarzeń oraz własnych spostrzeżen ,będzie realizował zadnie priorytetowe związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie skrzyzowania ulicy Akacjowej i 3-go Maja w Ustroniu.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3- miasto Ustroń, (Hermanice, Lipowiec, Nierodzim)
Dzielnicowy młodszy aspirant Tomasz Forias w swoim zadaniu priorytetowym skupi się na zminimalizowaniu wykroczeń popełnianych przez kierujących w rejonie ul. Lipowskiej w Ustroniu. Wykroczenia dotyczą przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4- miasto Ustroń, Zawodzie, Jaszowiec, osiedle Generałów
Dzielnicowy sierżant sztabowy Krzysztof Madej będzie w swoim działaniu priorytetowym podejmował czynności mające na celu wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania pojazdów na ul. Nadrzecznej w Ustroniu oraz na wale rzeki Wisły.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5- Gmina Goleszów
Dzielnicowy aspirant Szymon Borys będzie w związku z działaniem priorytetowym, dążył do wyeliminowania naruszania zakazu wjazdu do lasu przez kierujących motocyklami oraz quadami na terenie Dzięgielowa i Lesznej Górnej.
Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6- Gmina Goleszów
Dzielnicowy aspirant Piotr Dziedzic Będzie dążył o rozwiązania problemu związanego z przekształcaniem pozostałości roślinnych przez mieszkańców Goleszowa i Cisownicy, poza służącymi do tego specjalnymi instalacjami i urządzeniami (niedopełnianie obowiązku selektywnej zbiórki śmieci jeśli chodzi o pozostałości roślinne- głównie po wykonaniu prac w ogrodzie (suche o liście, gałęzie, sucha trawa itp.) dokonując ich spalania na terenie prywatnej posesji. Działania te docelowo mają ograniczyć to zjawisko oraz zwiększyć świadomość społeczną w tym zakresie, jak i przyczynić się do utrzymania ładu i porządku publicznego w Goleszowie i Cisownicy .