Policjanci i Radio ZET razem dla bezpieczeństwa
W sobotę, 1 marca na stoku Siglany w Wiśle odbyła się kolejna akcja cieszyńskich policjantów, którzy wspólnie z Radiem ZET prowadzili działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przypominali narciarzom i snowboardzistom o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz przestrzeganiu dekalogu narciarza.
Radio ZET od lat aktywnie wspiera inicjatywy związane z promocją bezpieczeństwa. Wspólnie z policjantami cieszynskiej prewencji zajmującymi się profilaktyką- aspirantem Sebastianem Marko oraz aspirantem Kamilem Przewieźlikiem, wspólnie organizują różnego rodzaju zabawy i konkursy, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale także edukują uczestników. Podczas akcji na stoku zainteresowani mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, a także dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z zimowymi aktywnościami. Działania te cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem – zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych miłośników sportów zimowych.
Policjanci zwracali uwagę na konieczność odpowiedniego przygotowania się do jazdy na stoku, w tym na obowiązek noszenia kasku przez dzieci i młodzież do 16. roku życia. Przypomnieli również o odpowiedzialnym zachowaniu na trasach narciarskich, zwracając szczególną uwagę na unikanie brawury, dostosowanie prędkości do swoich umiejętności oraz obowiązek udzielania pomocy w razie wypadku.
Oprócz zagadnień związanych ze sportami zimowymi, funkcjonariusze podkreślali także ogólne zasady bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, zwrócili uwagę na zagrożenia związane z organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi oraz przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drogach w trudnych zimowych warunkach.
Działania profilaktyczne prowadzone przez policję i Radio ZET pokazują, że edukacja na temat bezpieczeństwa może być nie tylko pouczająca, ale również atrakcyjna dla uczestników. Takie inicjatywy to doskonała okazja, by w przystępny sposób przekazać wiedzę, która może uratować zdrowie, a nawet życie.