Działania przeciwpowodziowe w powiecie cieszyńskim
W piątek Starosta Cieszyński odwołał alarm przeciwpowodziowy w powiecie cieszyńskim. Trzy dni później, gdy sytuacja się ustabilizowała odwołano również pogotowie przeciwpowodziowe. Drogi są już przejezdne, za wyjątkiem mostu na Wiśle w Skoczowie, gdzie wprowadzono objazdy. Do działań przeciwpowodziowych oprócz policjantów cieszyńskiego garnizonu zaangażowano funkcjonariuszy z pododdziału prewencji z Bielska-Białej oraz słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.
Blisko dwie doby trwały działania przeciwpowodziowe policjantów w powiecie cieszyńskim. Przez ten czas nieprzerwanie przez 48 godzin Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Krzysztof Chrobak nadzorował podległe mu służby, zaangażowane w działania. W tym czasie, policjanci interweniowali w związku z nieprzejezdnymi drogami, które zalała woda lub powalonymi przez silny wiatr drzewami. Wszędzie tam mundurowi kierowali ruchem lub wprowadzali objazdy, współpracowali z funkcjonariuszami straży pożarnej. Największą liczbę policjsantów skierowano do Skoczowa na ulicę Bielską, gdzie doszło do najpoważniejszej sytuacji, na skutek zalania przez wezbrane wody kilku posesji. Do tych działań oprócz policjantów cieszyńskiego garnizonu zaangażowano kilkunastu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz 40 słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. Mundurowi między innymi zabezpieczali opuszczone domostwa ewakuowanych rodzin z zalanych terenów. Ponadto do późnych godzin wieczornych nadzorowali rejon mostu na Wiśle w Skoczowie, gdzie był zamknięty ruch dla pieszych i pojazdów.
Sytuacja na drogach:
Wczoraj wieczorem dopuszczono ruch pieszych na moście przy ulicy Bielskiej oraz na kładce na ulicy Sportowej w Skoczowie. Nadal skoczowski most na Wiśle pozostaje niedostępny dla ruchu pojazdów, tak będzie aż do odwołania. Natomiast dziś rano dopuszczono dla ruchu drogi powiatowe w Dębowcu przy ulicy Szkolnej oraz drogę relacji Pruchna - Drogomyśl.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.2 MB)