Wiadomości

Policyjna akcja "znicz".

Data publikacji 27.10.2009

Już w najbliższy piątek rusza, jak co roku policyjna akcja "znicz", która potrwa do poniedziałku 2 listopada. Celem akcji jest zapewnienie ładu i porządku jak również bezpieczeństwa w komunikacji w rejonie cmentarzy, na terenie całego powiatu.

Już w najbliższy piątek rusza, jak co roku policyjna akcja "znicz", która potrwa do poniedziałku 2 listopada. Celem akcji jest zapewnienie ładu i porządku jak również bezpieczeństwa w komunikacji w rejonie cmentarzy, na terenie całego powiatu.

Akcja rusza o godzinie 14.00 w  piątek 30 października i potrwa do 2 listopada do godziny 22.00. W działaniach wezmą udział nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale też prewencji i kryminalni. Zaangażowani będą również funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby  Celnej i Inspekcji Transportu Drogowego, którzy służbę będą pełnić na głównych ciągach komunikacyjnych. Celem akcji jest wszechstronne zapewnienie bezpieczeństwa dla osób odwiedzających cmentarze we wszystkich miejscowościach naszego powiatu. W związku ze Świętem Zmarłych nastąpiły następujące zmiany organizacji ruchu drogowego:

  • w Cieszynie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie przewidziano parking,

  • w Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak – Szatkowskiej do skrzyżowania z drogą L1 (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku, jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z drogą L1 będzie znak zakazu wjazdu na ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd następującymi ulicami: droga L1, Górny Bór, Mickiewicza do ulicy Objazdowej (koniec objazdu),

  • w Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od skrzyżowania z ul. Pawłowicką do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich (kierunek jazdy od Powstańców w stronę Rynku) wyjazd z ulicy Zielonej i Młyńskiej będzie dopuszczony tylko w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej.

    Policjanci proszą wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności poruszając się w rejonie cmentarzy, zaś pieszych o noszenie elementów odblaskowych, co znacznie poprawia widoczność. Ważne, by nie ułatwiać życia złodziejom i nie pozostawiać w samochodach radioodtwarzaczy czy innych wartościowych przedmiotów, które mogą sprowokować do kradzieży. Ze względu na spodziewane znaczne natężenie ruchu, mundurowi zwracają się z apelem do mieszkańców, by w miarę możliwości swoje samochody pozostawić w domu a wybrać inne możliwe środki lokomocji.

 

Powrót na górę strony