Wykład dla studentów i mieszkańców Cieszyna o narkotykach
W sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr. Robertem Netczukiem z Katedry Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz st. asp. Tomaszem Pszczółką - profilaktykiem z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Spotkanie poświęcone będzie odpowiedzialności prawnej związanej z zakazanymi w świetle polskiego prawa środkami odurzającymi, w kontekście mieszkania i życia w Cieszynie.
W ubiegłym tygodniu w Cieszynie w sali konferencyjnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji odbyło się spotkanie ze studentami i mieszkańcami Cieszyna przeprowadzone i zorganizowane przez dr. Roberta Netczuka z Katedry Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz st. asp. Tomasza Pszczółkę – profilaktyka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Prelegenci przedstawili i wyjaśnili słuchaczom informacje o konsekwencjach karne wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjant omówił dane statystyczne dotyczące przestępczości narkotykowej na przykładzie miasta Cieszyna. Podczas wykładu podawane były liczne przykłady zdarzeń wyczerpujących znamiona przestępstw narkotykowych i związanych z posiadaniem, udzielaniem i wytwarzaniem nielegalnych substancji. Spotkanie miało na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom, szczególnie tym młodym studentom, którzy już wkroczyli w dorosłe życie, że zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami czy innymi używkami mogą dosięgnąć każdego i to jedynie od indywidualnej postawy osoby zależy, czy dokona właściwego wyboru. Wyboru, który będzie rzutował na całe dorosłe życie.