Wiadomości

Policjant z Cieszyna wśród najlepszych w kraju!

Data publikacji 29.10.2018

Niedawno informowaliśmy o sukcesie dzielnicowego z cieszyńskiej komendy sierż. szt. Kamila Przewieźlika. We wrześniu wygrał wojewódzkie eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku”. Teraz razem wspólnie z st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie stworzyli najlepszy duet i reprezentując KWP w Katowicach jako drużyna wygrali Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”!

Jak co roku organizowane są zawody, które mają wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju. Ażeby nim zostać trzeba przebrnąć najpierw przez kolejne szczeble eliminacji. Te zaczynają się już na każdym z komisariatów, gdzie spośród pełniących służbę dzielnicowych jest wybierany ten najlepszy, który wykazuje się w służbie zaangażowaniem, znajomością swojego rejonu, rozpoznaniem problemów społeczeństwa, a przede wszystkim umiejętnościami ich rozwiązywania i, co oczywiste, znajomością przepisów prawa. Następnie policjanci rywalizują na poziomie powiatowym. Po zwycięstwie etapu powiatowego kolejnym etapem są eliminacje wojewódzkie. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotykają się dzielnicowi reprezentujący każdą komendę.Na tym etapie w konkursie bierze udział 64 policjantów, którzy wcześniej w pokonanym polu pozostawili kilka tysięcy uczestników tych zawodów. W mijającym roku eliminacje na tym szczeblu wygrał sierż. szt. Kamil Przewieźlik -dzielnicowy z Cieszyna ( pisaliśmy o tym w artykule Dzielnicowy z Cieszyna jest najlepszy! ). Następnie dwóch najlepszych dzielnicowych w województwie reprezentuje komendę wojewódzką w ogólnopolskim finale. Każdy etap to rywalizacja między innymi w takich konkurencjach jak strzelanie, pierwsza pomoc, test wiedzy, przyjęcie interesanta, podstawowe czynności patrolowe, analiza dokumentacji, kwalifikacja prawna zdarzenia.

W tym roku zaszczytny tytuł najlepszej drużyny w kraju wywalczyli policjanci reprezentujący KWP w Katowicach- dzielnicowy z Cieszyna sierż. szt. Kamil Przewieźlik oraz policjant z KPP Zawiercie- st.sierż. Adam Piechulski.

Tytuł najlepszego dzielnicowego w kraju zdobył st. sierż. Adrian Piechulski z KPP Zawiercie, a sierż.szt. Kamil Przewieźlik zajął bardzo wysokie 5 miejsce! Dodać należy, że naprawę niewiele zabrakło, aby stanął na podium razem ze swoim kolegą. Warte podkreślenia jest również to, że dzielnicowy z Cieszyna wygrał jedną spośród pięciu konkurencji.

O tym jak wysokiej rangi są to zawody świadczy fakt, że w gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas również m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach – nadinsp. Krzysztof Justyński,  Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – nadinsp. Dariusz Augustyniak, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – podinsp. Bogdan Piotrowski, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – insp. Paweł Dzierżak, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Dariusz Wesołowski, Naczelnicy Wydziałów Prewencji oraz koordynatorzy dzielnicowych komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji, jak również przedstawiciele szkół policyjnych, a także środowiska akademickiego na czele z prof. Jadwigą Stawnicką, przedstawiciele związków zawodowych działających w szkole i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, kapelan szkoły ks. Grzegorz Węglorz oraz wielu dostojnych gości.

Sierż. szt. Kamil Przewieźlik policyjny mundur założył sześć lat temu. Na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie służąc swoją pomocą mieszkańcom dzielnicy nr 1 ( Boguszowice, Marklowice, Frysztackie Przedmieście).

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych konkurencji oraz wyniki znajdziecie Państwo na stronie Szkoły Policji w Katowicach.

Powrót na górę strony