Napadli śpiącego w domu mężczyznę - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Napadli śpiącego w domu mężczyznę

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci z Zebrzydowic oraz kryminalni ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój na 20-latku. Sprawcy wdarli się do jego domu po wybiciu szyby w oknie, następnie pobili go i okradli. Wszyscy zostali już aresztowani.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni dzień maja. Policjanci z Zebrzydowic zostali poinformowani o rozboju. Wczesnym rankiem, około godziny 5, młodego mieszkańca naszego powiatu obudził dźwięk tłuczonego szkła. Sprawcy wybili szybę w oknie jego domu, a następnie weszli do środka. Nieznani mężczyźni uderzyli 20-latka w głowę, po czym ukradli sprzęt rtv.

Patrol, który zjawił się na miejscu, ustalił rysopisy sprawców, jednak z uwagi na dynamiczną sytuację, były one bardzo szczątkowe. Ofiara napadu trafiła do szpitala. W domu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy oraz praca policjantów zaangażowanych w sprawę, szybko przyniosły rezultat. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Skoczowa. Prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd zatwierdził wniosek i 23-latek został aresztowany na 3 miesiące. Pozostali napastnicy ukrywali się przed policjantami. Mundurowi z Zebrzydowic połączyli siły z policjantami ze Skoczowa i wspólnie szukali pozostałych dwóch napastników. Sprawców zatrzymali ostatecznie policjanci ze Skoczowa. 23 i 21-latek są mieszkańcami tej gminy. Śledczy odzyskali również skradziony sprzęt. Cała trójka usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Sąd rozpatrując sprawę, przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował młodych mężczyzn. Za rozbój, czyli kradzież z użyciem siły, każdemu z nich grozi kara nawet 12 lat więzienia.