Wiadomości

Prezenty dla pieszych od cieszyńskiej drogówki i Radia Bielsko

Data publikacji 08.12.2020

Cieszyńska drogówka wspólnie z Radiem Bielsko kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami naszego powiatu, podczas których wręczane są elementy odblaskowe. Wystarczy słuchać radia i przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie. Policjanci apelują “im mocniej świecisz, tym bardziej jesteś bezpieczny”.

Policjanci cieszyńskiej drogówki wspólnie z dziennikarzami stacji radiowej Radio Bielsko kontynuują cykl spotkań z mieszkańcami. W ramach przedsięwzięcia poruszane są tematy dotyczące bezpieczeństwa pieszych na naszych drogach, podczas których rozdawane są odblaskowe opaski. W sumie, do mieszkańców naszego regionu trafiło już kilka tysięcy odblasków. Pomimo tego, że obowiązek noszenia odblasków dotyczy tylko obszaru niezabudowanego w miejscu gdzie nie ma chodnika, mundurowi już od dawna zachęcają pieszych do tego, by mieć je na sobie zawsze po zmroku, w myśl zasady, że „element odblaskowy na pewno nie zaszkodzi a często może pomóc”.

Wczoraj bezpieczeństwo promowali nie tylko policjanci drogówki i radiowcy z Radia Bielsko, ale także strażnicy miejscy, samorządowcy oraz WORD w Bielsku-Białej reprezentowany przez Panią Annę Kubicę. W poprawę bezpieczeństwa pieszych na terenie naszego powiatu włączyli się również burmistrzowie-  na terenie Wisły akcję wspierał Burmistrz Miasta Wisły Tomasz Bujok, a w Skoczowie Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko.

Najlepszym sposobem, aby zadbać o bezpieczeństwo jest korzystanie z elementów odblaskowych. Wydaje się banalne. Tym czasem, pomimo przypominania o konsekwencjach związanych z ryzykiem poważnego wypadku, czy konsekwencjach prawnych, wciąż wiele osób bagatelizuje ryzyko związane z nieodpowiednią widocznością na drodze. Niezwykle ważne jest, aby świadomość osób dotycząca noszenia elementów odblaskowych była jak największa, gdyż w wielu momentach jest to czynnik, który wprost decyduje o tym, czy będziemy żyć.

Pamiętaj – bezpieczny pieszy to widoczny pieszy!

Powrót na górę strony