Wiadomości

Zależy nam na bezpieczeństwie pieszych. Kolejna odsłona akcji "Świeć przykładem - Noś odblaski"

Data publikacji 23.12.2020

Policjanci we współpracy z władzami samorządowymi powiatu i miasta Cieszyna, Strażnikami Miejskimi z Cieszyna oraz Radiem prowadzili wczoraj kolejną akcję z cyklu pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Wszystko po to, by zadbać o poprawę bezpieczeństwa pieszych na terenie powiatu cieszyńskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy prowadzą akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Mundurowi regularnie pojawiają się na drogach całego powiatu. Wczoraj wspólnie z Starostą Cieszyńskim Mieczysławem Szczurkiem oraz Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz, wspierani przez Straż Miejską z Cieszyna i redaktorów Radia Bielsko spotkali się z pieszymi na terenie Cieszyna oraz Haźlacha i Pogwizdowa. Mundurowi rozmawiali z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i uświadamiali ich, jak ważne jest, aby po zmroku być widocznym na drodze. Każdy dostał także opaskę odblaskową. Niezmiennie zachęcamy wszystkich, aby na drodze świecili przykładem. Im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie prowadzą drogi dla pieszych. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo. Policjanci, urzędnicy, Straż Miejska i dziennikarze rozmawiali z kierowcami i niechronionymi uczestnikami dróg o bezpieczeństwie pieszych. Przekonywali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie.

Powrót na górę strony