Wiadomości

Policjanci ze Strumienia zatrzymali sprawcę rozboju w Chybiu

Data publikacji 01.02.2021

Nawet 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który napadł na jeden ze sklepów na terenie Chybia. Dzięki pracy operacyjnej śledczych z Komisariatu Policji w Strumieniu oraz rozpoznaniu dzielnicowego, sprawca został zatrzymany. Na wniosek śledczych i prokuratury, decyzją sądu, został on już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia na terenie Chybia. Zamaskowany napastnik wieczorem wszedł do sklepu, zagroził ekspedientce użyciem niebezpiecznego narzędzia, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Chwilę po tym zbiegł z miejsca zdarzenia. Kryminalni z Komisariatu Policji w Strumieniu natychmiast po poinformowaniu o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Miejsce przestępstwa zostało zabezpieczone. Policyjni technicy wykonali skrupulatne oględziny kryminalistyczne, a kryminalni i wywiadowcy szukali choćby najmniejszego tropu prowadzącego do podejrzewanego o rozbój mężczyzny. Policjanci wnikliwie analizowali każdy najmniejszy ślad, który pozostawił po sobie bandyta. Sprawdzali drobiazgowo każdą uzyskaną informację. W sprawę zaangażowany był również dzielnicowy z tego rejonu, który doskonale zna teren i mieszkańców. I właśnie praca na miejscu zdarzenia, czynności operacyjne śledczych i rozpoznanie terenu przez dzielnicowego zaowocowała tym, że policjanci trafili na trop podejrzewanego o rozbój mężczyzny. Ustalenia wskazywały na to, że sprawcą mógł być 36-letni mieszkaniec gminy Chybie . Rozpoczęły się jego poszukiwania. Kilka dni po zdarzeniu, 26 stycznia, został on zatrzymany. Czynności operacyjne śledczych oraz rozpoznanie dzielnicowego z Komisariatu Policji w Strumieniu, a także zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 36-latkowi, który przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Cieszynie, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.