Idziemy dla Piotra Glenca - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Idziemy dla Piotra Glenca

Data publikacji 15.02.2021

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby dobrze przygotowane do morsowania, do udziału w zimowym wejściu na Czantorię. Organizowana przez KL Czantorią i „Morsy Skoczów” tegoroczna edycja „II Zimowego wejścia na Czantorię w krótkich gaciach” odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Ustroń Przemysława Korcza, a połączona jest ze zbiórką pieniędzy dla Piotra Glenca – dzielnicowego Komisariatu Policji w Ustroniu, który uległ wypadkowi w górach.

Kolej Linowa „Czantoria” oraz grupa „Morsy Skoczów” wraz z Burmistrzem Miasta Ustroń zapraszają serdecznie do udziału w „II Zimowym wejściu na Czantorie w krótkich gaciach – idziemy dla Piotra Glenca”. Impreza dedykowana jest wszystkim, którzy lubią morsować, czyli miłośnikom zimna, aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Organizator zachęca do tego, by przebrać się w ciekawe stroje i oferuje atrakcyjne nagrody. Udział jest bezpłatny, natomiast w trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka na cel charytatywny. Tegoroczna edycja jest szczególna, gdyż cały dochód z imprezy przekazany zostanie na pomoc dla Piotra Glenca z Ustronia, podopiecznego Fundacji Moc Pomocy.

Asp. sztab. Piotr Glenc, jest policjantem dzielnicowym Komisariatu Policji w Ustroniu. Od blisko 15 lat służy w
Policji, z czego 10 lat jako dzielnicowy. Pełniąc służbę, zwłaszcza na tym stanowisku, na co dzień stał na straży prawa i pomagał innym w życiowych problemach. Napotykając w swej służbie rozmaite, ludzkie problemy, zawsze niósł pomoc innym. Będąc wiernym policyjnej rocie, służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Za swoją aktywność, wiedzę i zaangażowanie, w 2012 roku został wybrany „Najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego”.

Teraz, po ciężkim wypadku, sam potrzebuje naszej pomocy. Piotrek zawsze był aktywny i dbał o sprawność fizyczną. Swoją postawą dawał przykład innym policjantom, nie tylko w trakcie służby, ale także w czasie wolnym. Jego miłością, oczywiście poza rodziną, były góry. 17 maja ubiegłego roku, właśnie podczas górskiej wycieczki, uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Piotrek upadł, osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry. Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Ma złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji. Walczy o powrót do zdrowia. Walczy i nie poddaje się...

Żeby odzyskać sprawność, potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja, która wiąże się z ogromnymi kosztami. Mimo wsparcia rodziny i przyjaciół, najbliżsi nie są w stanie pokryć samodzielnie kosztów leczenia i rehabilitacji. Nasz kolega na co dzień niósł pomoc innym, a teraz sam potrzebuje naszego wsparcia. Okażmy solidarność i wspomóżmy go oraz jego rodzinę. Nieszczęśliwe, nieprzewidywalne zdarzenie może spotkać każdego, dlatego też prosimy o wsparcie dla naszego kolegi oraz o rozpowszechnianie i udostępnienie informacji o tym jak wesprzeć Piotrka.

Link organizatora – https://ustron.pl/pl/ii-zimowe-wejscie-na-czantorie-w-krotkich-gaciach-idziemy-dla-piotra-glenca,1998

 

Link z informacjami o pomocy dla Piotra Glenca – https://www.facebook.com/poMOCdlaPiotraGlenca