Wiadomości

Pożegnanie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie

Data publikacji 17.02.2021

Dziś, po 26 latach służby w Policji, w tym prawie 15 latach pracy na stanowiskach kierowniczych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu cieszyńskiego, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Rafał Machaczka zakończył służbę i odszedł na emeryturę. W imieniu wszystkich policjantów za wieloletnią współpracę oraz służbę na rzecz mieszkańców naszego powiatu podziękował mu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, a także Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach.

W piątek 12 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się oficjalne pożegnanie odchodzących na emeryturę oficerów, wśród których był  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Młodszy inspektor Rafał Machaczka służył jako policjant 26 lat. Podczas piątkowego spotkania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach otrzymał z rąk szefa śląskich policjantów nadinspektora doktora Krzysztofa Justyńskiego pamiątkowy ryngraf. Nadinsp. Krzysztof Justyński życzył odchodzącym ze służby policjantom spełnienia się w osobistych pasjach, na które do tej pory, z uwagi na pełnione obowiązki służbowe, często nie mieli czasu. W spotkaniu nadinspektorowi doktorowi Krzysztofowi Justyńskiemu towarzyszył inspektor Roman Rabsztyn, który od wtorku 16 jest nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach. 17 lutego 2021 r., w ostatni dzień służby, Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie pożegnali, dziękując za wieloletnią współpracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu,  Burmistrz Miasta Cieszyna Pani Gabriela Staszkiewicz, II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Pan Przemysław Major oraz Prokurator Rejonowy w Cieszynie Pan Andrzej Hołdys. Mł.insp. Rafał Machaczka otrzymał również podziękowania od przedstawicieli korpusu Służby Cywilnej. Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Młodszy inspektor Rafał Machaczka rozpoczął służbę w Policji w 1994 roku od najniższego szczebla w policyjnej hierarchii, pełniąc służbę w patrolu interwencyjnym. Po czterech latach awansował z plutonu interwencyjnego do służby kryminalnej na stanowisko asystenta sekcji dochodzeniowo-śledczej. Siedem lat później objął stanowisko Zastępcy Komendanta Policji w Strumieniu, by po dwóch latach awansować na stanowisko komendanta tej jednostki. W 2015 roku został szefem policjantów Komisariatu Policji w Skoczowie. Nabyte przez lata doświadczenie sprawiło, że w 2016 roku został powołany na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, gdzie niezmiennie nadzorował służbę policjantów Wydziału Kryminalnego oraz zespołów kryminalnych, czyli mundurowych prowadzących wszystkie śledztwa i dochodzenia.