Wiadomości

Dzielnicowy cieszyńskiej komendy nominowany do plebiscytu „Osobowość Roku 2020"

Data publikacji 19.04.2021

Młodszy aspirant Kamil Przewieźlik został nominowany do konkursu "Osobowość Roku 2020" w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Policjant typowany jest w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Wyróżniony dzielnicowy na co dzień utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną, rozpoznaje potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego.

Wśród policjantów, zarówno cieszyńskiej jednostki, jak i tych, którzy pełnią służbę w komisariatach, znany jest z otwartości, chęci pomocy i dzielenia się wiedzą policyjną. Dowodem jego profesjonalizmu są osiągnięcia m.in. w konkursach i to nie tylko na etapie powiatowym czy wojewódzkim, ale także na etapie ogólnopolskim. Mł. asp. Kamil Przewieźlik jest laureatem Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018” (drużynowo zajął wówczas, wspólnie z policjantem z KPP Zawiercie, pierwsze miejsce w kraju) . Policjant był też nagradzany przez Starostę Powiatu Cieszyńskiego oraz Burmistrza Miasta Cieszyna i wyróżniony jako najlepszy dzielnicowy cieszyńskiej komendy. Nominacja do tytułu „Osobowości roku 2020” jest uhonorowaniem nie tylko sukcesów zawodowych, ale także służby na rzecz społeczeństwa, dla którego dzielnicowy pełni służbę na co dzień. To nagroda dla ludzi nietuzinkowych, aktywnych i ciekawych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel i „zarażają” swoją pasją innych. Mł. asp. Kamil Przewieźlik zawsze podkreśla, że służba dzielnicowego jest dla niego wyróżnieniem, a to co robi, robi nie dla zaszczytów czy wyróżnień, ale z autentycznej potrzeby działania, z chęci pomagania innym i zwiększania poczucia bezpieczeństwa wśród społeczeństwa.

Wszystkich, którzy pragną oddać głos na mł. asp. Kamila Przewieźlika zachęcamy do odwiedzenia strony: Wybierz Osobowość Roku w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Tutaj dostępny jest regulamin konkursu.