Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z uczniami z Ustronia

Data publikacji 16.06.2022

15 czerwca policjanci cieszyńskiego garnizonu, na inaugurację akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zawitali uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustroniu. Wykorzystując piękną pogodę prowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na dworze, opowiadając, i jednocześnie „egzaminując” uczniów klas 3-8 z zakresu bezpieczeństwa w wakacje, szczególnie tego nad wodą.

Akcja została przeprowadzona w ramach Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Działania profilaktyczne zostały skierowane do dzieci z klas 3-8. Policjanci omawiali z najmłodszymi temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a w szczególności wypoczynku nad wodą. Policjanci ostrzegali przed brawurą oraz zagrożeniem związanym z zażywaniem środków odurzających, a także co zrobić, gdy się zgubimy lub potrzebujemy szybkiej pomocy.

Policjanci, jeśli to tylko możliwe,  podczas spotkań zwracają uwagę również rodzicom i opiekunom na konieczność stałego pilnowania małych dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Wakacje się zaczynają, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu.  

Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

  • grafika, dzień, słońce, policjant rozmawia z dziećmi
  • grafika, dzień, słońce, policjant rozmawia z dziećmi
  • grafika, dzień, słońce, policjant rozmawia z dziećmi
Powrót na górę strony