Wiadomości

46. Rajd Cieszyńska Barbórka 2022 - utrudnienia w ruchu

Data publikacji 16.11.2022

19 listopada na terenie Cisownicy, Godziszowa i Lesznej Górnej odbędzie się 46. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka. Policjanci apelują do osób korzystających z dróg w rejonie trasy rajdu o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie poleceń osób biorących udział w zabezpieczeniu rajdu.

Inaugurację 46. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki zaplanowano w piątek 18 listopada o godzinie 19.00. Rajd wystartuje sprzed Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie. Organizator przygotował trasę o łącznej długości niemal 213 kilometrów, z czego 47 kilometrów stanowi sześć odcinków specjalnych rajdu. Pierwsza załoga opuści serwis w sobotę, 19 listopada, o godzinie 8.00. Organizator przewiduje, że pierwszy duet na mecie jubileuszowej edycji rajdu pojawi się tego samego dnia w okolicach godziny 16.45.

Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych organizatora oraz policjantów!

Dla jednego zdjęcia nie warto ryzykować życia, zarówno swojego jak i załóg uczestniczących w rajdzie. Dlatego kibicujmy bezpiecznie, w miejscach do tego przeznaczonych, wskazanych przez organizatora. Bezwzględnie podporządkujmy się poleceniom służb i korzystajmy z wyznaczonych miejsc, które zapewniają bezpieczne kibicowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z mapą dróg wyłączonych z ruchu na stronie internetowej organizatora- http://www.ak-cieszynski.ox.pl/aktualnosc/profiauto-46-rajd-cieszynska-barborka-2022.

Dla kibiców

INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

1. Nie przebiegaj przez drogę, gdy nadjeżdża samochód.

2. Nie stawaj po zewnętrznej stronie zakrętu.

3. Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora.

4. Nie pozostawiaj na trasie rajdu dzieci bez opieki.

5. Zabezpiecz wszystkie zwierzęta domowe tak, aby nie weszły na trasę rajdu.

6. Nie rzucaj żadnych przedmiotów na trasę rajdu.

7. Nie pij alkoholu.

8. Ostrzegaj innych, gdy widzisz, że swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie.

9. Bądź posłuszny wszystkim poleceniom służby porządkowej.

10. Nigdy nie blokuj swoim samochodem drogi ewakuacyjnej.

11. Zostaw wolny przejazd dla służb ratowniczych.

12. Nie lekceważ służb porządkowych.

13. Nie zaśmiecaj trasy rajdu.

  mapa utrudnień ruchu na odcinku specjalnym w Godziszowie- UWAGA Rajd - Zamknięcie Dróg! 19.11.2022 W GODZINACH: 7:15-18:30 Na ulicach: Bładnicka, Jana Chmiela, Trzy Dęby, Nierodzimska, Nad Stawami, Stawowa, Rowerowa, Wiejska, Gazdowska, Rumiankowa Dokładny przebieg trasy rajdu znajduje się na załączonej mapie oraz na stronie www.cieszyn.rsmsl.pl. Szanowni Mieszkańcy, na powyższych drogach zostanie rozegrany odcinek specjalny PROFIAUTO 46 Rajdu Cieszyńska Barbórka. W związku z tym w w/w godzinach i na w/w ulicach zostanie całkowicie zamknięty ruch drogowy. Zwracamy się z gorąca prośbą o takie zaplanowanie przyjazdów i wyjazdów, aby uniknąć utrudnień związanych z naszą imprezą. W przypadku zaplanowanych pilnych wyjazdów, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dokonania uzgodnień. Organizator dopuszcza możliwość wyjazdu tylko podczas zaplanowanych krótkich przerw - lecz tylko i wyłącznie po uzyskaniu zgody kierownika OS - za pośrednictwem sędziów zabezpieczających trasę rajdu I czuwających nad bezpieczeństwem. Samowolny wjazd na trasę rajdu jest zabroniony! Informujemy również, że na przeprowadzenie zawodów, jak również na zamknięcie dróg w dniu imprezy posiadamy zgody właściwych organów. Pojazdy kierowców rajdowych prosimy oglądać z miejsc bezpiecznych które będą monitorowane przez sędziów zabezpieczenia. Pod żadnym pozorem niewolno przechodzić przez taśmę ostrzegawczą po przejeździe samochodu organizatora oznaczonego jako „S2”. Prosimy słuchać poleceń Policjantów oraz Sędziów zabezpieczenia - oni czuwają nad bezpieczeństwem. W ZWIĄZKU Z RAJDEM SAMOCHODOWYM PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. Za wynikające utrudnienia przeprasza Zarząd Automobilklubu Cieszyńskiego. Do dnia 18.11.2022 telefon kontaktowy to: 516-994-366 W dniu rajdu kontakt możliwy będzie tylko poprzez sędziów zabezpieczenia.

  mapa rajdu, utrudnienia na odcinku specjalnym w Cisownicy-UWAGA Rajd - Zamknięcie Dróg! 19.11.2022 W GODZINACH: 7:45-19:00 Na ulicach: Jury Gajdzicy, Pod Czantorią, Cisowa, Budzin, Podlesie, Główna Dokładny przebieg trasy rajdu znajduje się na załączonej mapie oraz na stronie www.cieszyn.rsmsl.pl. Szanowni Mieszkańcy, na powyższych drogach zostanie rozegrany odcinek specjalny PROFIAUTO 46 Rajdu Cieszyńska Barbórka. W związku z tym w w/w godzinach i na w/w ulicach zostanie całkowicie zamknięty ruch drogowy. Zwracamy się z gorąca prośbą o takie zaplanowanie przyjazdów i wyjazdów, aby uniknąć utrudnień związanych z naszą imprezą. W przypadku zaplanowanych pilnych wyjazdów, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dokonania uzgodnień. Organizator dopuszcza możliwość wyjazdu tylko podczas zaplanowanych krótkich przerw - lecz tylko i wyłącznie po uzyskaniu zgody kierownika OS - za pośrednictwem sędziów zabezpieczających trasę rajdu I czuwających nad bezpieczeństwem. Samowolny wjazd na trasę rajdu jest zabroniony! Informujemy również, że na przeprowadzenie zawodów, jak również na zamknięcie dróg w dniu imprezy posiadamy zgody właściwych organów. Pojazdy kierowców rajdowych prosimy oglądać z miejsc bezpiecznych które będą monitorowane przez sędziów zabezpieczenia. Pod żadnym pozorem niewolno przechodzić przez taśmę ostrzegawczą po przejeździe samochodu organizatora oznaczonego jako „S2”. Prosimy słuchać poleceń Policjantów oraz Sędziów zabezpieczenia - oni czuwają nad bezpieczeństwem. W ZWIĄZKU Z RAJDEM SAMOCHODOWYM PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. Za wynikające utrudnienia przeprasza Zarząd Automobilklubu Cieszyńskiego. Do dnia 18.11.2022 telefon kontaktowy to: 516-994-366 W dniu rajdu kontakt możliwy będzie tylko poprzez sędziów zabezpieczenia.

 mapa rajdu - utrudnienia opisane w ulotkach

 

  mapa rajdu- utrudnienia opisane w ulotkach

 

  mapa rajdu - utrudnienia opisane w ulotkach

 

 

źródło mapy: http://cieszyn.rsmsl.pl, http://www.ak-cieszynski.ox.pl/

 

 

 

Powrót na górę strony