Wiadomości

Uważaj! Czytaj!

Data publikacji 09.12.2022

Cieszyńscy policjanci w trosce o mieszkańców powiatu cieszyńskiego kierują kilka słów ostrzeżeń. Okres przedświąteczny, to czas który jest „pracowity” również dla oszustów. Nie dajmy się oszukać i nie klikajmy w linki umieszczone w wiadomościach, bo stracić możemy całe swoje oszczędności. Wiadomości o zatrzymanej paczce, zaległym rachunku, czy też możliwości otrzymania bonu, to kilka z mnóstwa pomysłów stosowanych przez oszustów…

W okresie świątecznym nasila się aktywność osób, które próbują wyłudzić nasze dane poprzez generowanie dziwnych wiadomości i linków, a kiedy w nie klikniemy i udzielimy kilku odpowiedzi, złodziej otrzymuje dostęp do naszego konta i „czyści” konto z naszych oszczędności. Sprawdzaj dokładnie nadawcę oraz treść sms, linku czy wiadomości, zwracaj uwagę na detale!


Załączone zdjęcia pokazują rzeczywiste wiadomości, a dotyczą one między innymi:

  • groźby wyłączenia prądu/gazu;
  • możliwością otrzymania darmowego bonu;
  • wstrzymania paczki, na którą bardzo oczekujemy.

Pamiętajmy, iż celowo podawane są niskie kwoty dopłat, gdyż ma to na celu uśpić naszą czujność. Apelujemy do wszystkich, aby nie dali oszukać się oszustom i nie otwierali tego typu linków. Podobne akcje pojawiają się również w mediach społecznościowych!

Chroń swoje oszczędności! - Nie klikaj w linki i nie podawaj żadnych swoich danych personalnych!

 

 

Powrót na górę strony