Wiadomości

NIEPODLEGŁA DLA HYMNU. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!

Data publikacji 09.11.2023

W związku z przypadającą w 2023 roku 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcamy do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12:00.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu”, Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie. Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się równie licznie w „Niepodległą do Hymnu” i znów wspólnie i radośnie pokażemy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. 

Zachęcamy do organizowania wspólnego śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada również podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą.

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości !

Źródło: niepodległa.gov.pl

Powrót na górę strony