Wiadomości

Prezenty dla pieszych od cieszyńskich policjantów i Radia Bielsko

Data publikacji 14.11.2023

Wczoraj odbyła się kolejna odsłona działań cieszyńskiej Policji i Radia Bielsko „Świeć przykładem”. W profilaktyczne spotkania zaangażowali się także strażacy ochotnicy oraz przedstawiciele samorządu. Wszyscy wspólnie rozdawali odblaski po to, aby na drogach powiatu cieszyńskiego piesi byli widoczni i bezpieczni.

Działania „Świeć przykładem” mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Jej organizatorzy, czyli Radio Bielsko oraz cieszyńska drogówka, cyklicznie odwiedzają różne miejsca w powiecie i rozdają odblaski. Te małe elementy naprawdę mogą uratować życie. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni.

Tym razem wóz patrolowy Radia Bielsko oraz policyjny radiowóz można było zobaczyć w gminie Zebrzydowice. Odblaski trafiły do każdego chętnego, kto pojawił się w miejscu, gdzie wyznaczono punkt. Policjantów profilaktyków z Cieszyna wspierali strażacy ochotnicy oraz przedstawiciele samorządów. W czasie spotkań policjanci przypominają o nowych przepisach w ruchu drogowym oraz, co najważniejsze, przekonują do korzystania z elementów odblaskowych. Najważniejszym prezentem z tych spotkań jest oczywiście odblask, który każdy mógł zabrać dla siebie lub swoich bliskich- ZA DARMO! Zachęcamy do pojawienia się na naszej kolejnej akcji, która odbędzie się już w najbliższą środę, 22 listopada. Spotkamy się z Wami:

- o godzinie 17.00 w Pogwizdowie przy OSP, ulica Cieszyńska 84


- o godzinie 17.30 w Kończycach Wielkich na parkingu przy kościele, ulica Kościelna 16


- o godzinie 18.00 przy Szkole Podstawowej w Hażlachu, ulica Kościelna 2

  • zdjęcie- noc, grupa kilkudziesięciu ludzi pozuje do zdjęcia z odblaskami w ręce, pracownik mediów w przysiadzie robi im zdjęcie
  • zdjęcie-noc, policjanci rozdają odblaski uczestnikom spotkania
  • zdjęcie-noc, policjanci rozdają odblaski uczestnikom spotkania
  • kolaż zdjęć nocnych z wręczania odblasków, napis świeć przykładem
  • zdjęcie- noc, grupa kilkudziesięciu ludzi pozuje do zdjęcia z odblaskami w ręce
  • zdjęcie- noc, grupa kilkudziesięciu ludzi pozuje do zdjęcia z odblaskami w ręce
Powrót na górę strony