Wiadomości

Dziś startuje 47. Rajd Cieszyńskiej Barbórki - mapa utrudnień w ruchu

Data publikacji 17.11.2023

W najbliższy weekend na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 47. Rajd Cieszyńska Barbórka. Policjanci oraz siły porządkowe organizatora imprezy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych. W związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne, należy spodziewać się utrudnień. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kibicowania i bezwzględnego stosowania się do poleceń organizatora i służb zabezpieczających Rajd.

Inaugurację 47. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki zaplanowano na piątek 17 listopada. Ceremonię startu zaplanowano przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie o godz. 18:55 dla SKJS oraz na godzinę 20:25 w przypadku rajdu okręgowego. Łącznie na trasach pojawią się aż 104 załogi – 59 startujących w formule rajdu okręgowego oraz 45 startujących w formule SKJS.

Trasa Rajdu Cieszyńska Barbórka 2023-Prolog

W piątek zawodnicy wystartują do prologu, który poprowadzi uliczkami niedaleko centrum Cieszyna. Na mapie organizatorzy zaznaczyli sposób, w jaki należy się poruszać, aby dojść zarówno do strefy startu, jak i do strefy kibica zlokalizowanej na parkingu pod Zamkiem.

Mapa odcinków specjalnych Rajdu Cieszyńska Barbórka

 mapa rajdu
 źr. ogranizator

Właściwa część rajdu to już sobota, 18 listopada. Wtedy to na zawodników czeka sześć wymagających odcinków specjalnych. Załogi będą rywalizowały na próbach w Zamarskach oraz Lipowcu. Druga z tych prób nazwana jest imieniem Zbigniewa Cieślara, jako uhonorowanie tego wspaniałego zawodnika.

Ceremonię mety rajdu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie zaplanowano na godzinę 17:25 dla uczestników Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz na godzinę 18:40 dla uczestników Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Rajd Cieszyńska Barbórka OS 1/3/5 Zamarski

 mapa rajdu- odcinek specjalny Zamarski
 
źr. ogranizator

Rajd Cieszyńska Barbórka OS 2/4/6 Zbigniewa Cieślara

 mapa rajdu- odcinek specjalny Zbigniewa Cieślara
 źr. ogranizator

Otwarcie tras po zakończeniu rajdu jest uzależnione od jego przebiegu, wobec czego podane godziny otwarcia dróg mogą ulec zmianie! Informacje na temat rajdu można również znaleźć u organizatora.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będzie czuwać kilkudziesięciu policjantów drogówki i prewencji, a także siły porządkowe zapewnione przez organizatora oraz funkcjonariusze straży pożarnej i pogotowie ratunkowe.

APELUJEMY do osób korzystających z dróg w rejonie trasy rajdu o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie poleceń osób biorących udział w zabezpieczeniu rajdu. Warunki pogodowe są niesprzyjające zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom. Zachowajcie szczególną ostrożność!

 

Wszystkich kibiców zachęcamy do zapoznania się z:

- harmonogramem zawodów- HARMONOGRAM- http://cieszyn.rsmsl.pl/kibice/harmonogram/

- zasadami bezpiecznego kibicowania – BEZPIECZEŃSTWO http://cieszyn.rsmsl.pl/kibice/bezpieczenstwo/

 
  • mapa rajdu
    źr. ogranizator
  • mapa rajdu
    źr. ogranizator
  • mapa rajdu
    źr. ogranizator
Powrót na górę strony