Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli narkotyki, skradziony sprzęt i broń

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy zatrzymali mieszkańca gminy Skoczów, który w swoim domu przechowywał narkotyki, skradziony sprzęt oraz przedmioty przypominające broń. 44-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy, w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi kradzieży, zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Skoczów. Śledczy analizujący sprawę ustalili, że w jego domu mogą znajdować się nie tylko skradzione przedmioty, ale również i narkotyki. 

Pomimo zainstalowania przez przestępcę wielu kamer, które strzegły wejścia do domu, policjanci weszli na teren posesji i zatrzymali mężczyznę. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli w jego domu znaczną ilość narkotyków. W piwnicy mężczyzna przechowywał blisko 350 porcji substancji psychotropowej – klefedronu, ponad 20 działek marihuany i kilkadziesiąt tabletek nieznanej substancji, które przekazane zostały do analizy w laboratorium. 

Poza narkotykami policjanci zabezpieczyli też przedmioty przypominające broń oraz inne rzeczy pochodzące z różnych kradzieży, takie jak skradziony kilka tygodni temu telefon komórkowy wart ponad 5000 złotych, sejf i tablice rejestracyjne.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzewany o przestępstwa mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. 

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie dopuścił się innych przestępstw, w tym czy nie udzielał środków odurzających innym osobom oraz w jaki sposób wszedł w posiadanie skradzionego telefonu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura.

Powrót na górę strony