Wiadomości

Mundurowi w hołdzie policjantom

Data publikacji 06.12.2023

Wczoraj (5 grudnia 2023 r.) dokładnie o godzinie 17.00 na terenie naszego powiatu i całej Polski zabrzmiały syreny radiowozów. Policjanci z Cieszyna wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Cieszynie oraz mundurowi Straży Pożarnej oddali hołd aspirantowi sztabowemu Ireneuszowi Michalakowi i aspirantowi sztabowemu Danielowi Łuczyńskiemu- policjantom z Wrocławia, którzy zginęli realizując obowiązki służbowe. Część ich pamięci!

Wczoraj o 17.00 w całym kraju policjantki, policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i wszystkie osoby, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo, zjednoczyli się w geście solidarności. W ten sposób okazali szacunek tragicznie zmarłym na służbie policjantom z Wrocławia, którzy zostali postrzeleni podczas służby. W wyniku odniesionych obrażeń zmarli. Punktualnie o 17.00 mundurowi zatrzymali się i oddali hołd poległym Kolegom.
Syreny radiowozów zabrzmiały w każdej jednostce cieszyńskiego garnizonu. Mundurowi zatrzymali się, by uczcić pamięć funkcjonariuszy, którzy wypełnili słowa roty ślubowania. Na placu przed cieszyńską komendą honor tragicznie zmarłym policjantom asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu oddał Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach oraz policjanci cieszyńskiego garnizonu i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie. W geście jedności policjantów wspierali również funkcjonariusze innych służb. Licznie gromadzili się mundurowi Straży Pożarnej, którzy zbierali się przed budynkami OSP i PSP. Wszyscy wspólnie upamiętnili tych, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta.
Cześć Ich pamięci!

 zdjęcie-noc, zima, śnieg, policjanci oddają honor poległy kolegom,

Powrót na górę strony