Wiadomości

Utrudnienia w ruchu podczas protestu rolników.

Data publikacji 08.02.2024

W piątek, 9 lutego przez DK 81 (popularną Wiślankę) przejedzie protest rolników. W miejscach protestu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, dlatego apelujemy o wybieranie alternatywnych dróg. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo kierujących, pieszych, mieszkańców, jak i samych protestujących.


Planowany protest rozpocząć ma się około godziny 11:00. Rolnicy wyruszą swoimi pojazdami z Pawłowic (powiat pszczyński) i kierując się w stronę Wisły, przejadą kolejno przez Zbytków, Drogomyśl, Bąków, Ochaby Wielkie oraz Ochaby Małe. Tam zawrócą i tą samą trasą przemieszczą się z powrotem na teren powiatu pszczyńskiego. Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży, skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu.
Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.

 

                                                                                                                                                                                                             sierż. szt. Angelika Chałupka

Powrót na górę strony