Wiadomości

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu w związku z protestem rolników

Data publikacji 21.02.2024

W czwartek 22 lutego w Czeskim Cieszynie odbędzie się protest rolników. W związku z tym wydarzeniem kierujący muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, gdyż most graniczny w Cieszynie Boguszowicach będzie nieprzejezdny. Dla samochodów osobowych wyznaczone zostaną objazdy, dlatego już apelujemy o wybieranie alternatywnej trasy podróży w kierunku Czech. Kierujących samochodami ciężarowymi, którzy mają zamiar przekroczyć granicę, zachęcamy do skorzystania z przejścia granicznego w Gorzyczkach.

Planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć w czwartek 22 lutego około 10.00. O tej porze wstępnie również jest planowane zamknięcie przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Rolników z Czech będą wspierali również polscy rolnicy. Zwracamy uwagę, że godziny rozpoczęcia i zakończenia protestu mogą ulec zmianie!

Do zakończenia protestu, który wstępnie ma potrwać do 13.00, samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy - w związku z tym apelujemy o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych, w tym najbliższego w Gorzyczkach.

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole Policji, wspierane przez funkcjonariuszy GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działały na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu. Kierującym samochodami ciężarowymi przypominamy o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w :
- Cieszynie przy ul. Zamkowej ( droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
- na moście przy ul. 3-go Maja,
- Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży i skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu.
Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.

Powrót na górę strony