Wiadomości

Ogromne wyróżnienie cieszyńskiego garnizonu

Data publikacji 27.02.2024

26 lutego w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się uroczystość objęcia stanowisk kierowniczych śląskiego garnizonu. Cieszyńskich policjantów spotkało niezwykłe wyróżnienie. Na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, nadzorującego pion prewencji, powołany został insp. Jacek Stelmach, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie. W wydarzeniu uczestniczył szef śląskiego garnizonu insp. Tomasz Michułka, a także przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza.

Dziś, 26 lutego, w dowód uznania za dotychczasową wzorową służbę i profesjonalizm, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie inspektor Jacek Stelmach, jako pierwszy Komendant cieszyńskiego garnizonu, awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. To ogromne wyróżnienie dla wszystkich funkcjonariusz policji i pracowników cywilnych cieszyńskiej jednostki.
Inspektor Jacek Stelmach oficjalnie stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie objął 3 stycznia 2020 roku, Wówczas w stopniu młodszego inspektora Jacek Stelmach miał powierzone pełnienie obowiązków służbowych na tym stanowisku. Rozkaz otrzymał 30 grudnia z rąk ówczesnego Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Mariusza Krzystyniaka.
Inspektor Jacek Stelmach służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. Zdecydowaną część swojej kariery zawodowej był związany z cieszyńskim garnizonem. Pierwsze kroki jako policjant stawiał w zespole patrolowym w Komisariacie Policji w Wiśle, gdzie po trzech latach służby został awansowany i przeniesiony do służby w zespole dochodzeniowym, najpierw w wiślańskim komisariacie, a później już w Wydziale Kryminalnym w Cieszynie. W cieszyńskiej komendzie pełnił obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Po dwóch latach na tym stanowisku wygrał konkurs na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. Następnie przeniesiony został do Skoczowa, gdzie będąc komendantem sfinalizował budowę pierwszego, nowoczesnego komisariatu w naszym powiecie. Po dziewięciu latach na tym stanowisku został komendantem w zebrzydowickiej jednostce, skąd awansował rok później na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Żorach. Po niespełna czterech latach wrócił do powiatu cieszyńskiego, aby objąć stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie.
W związku z awansem inspektora Jacka Stelmacha obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie będzie pełnić dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta mł.insp. Arkadiusz Bloch. Panu Komendantowi życzymy spokojnej służby oraz dalszych sukcesów.
Podczas uroczystości na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach powołany został również  insp. Artur Bednarek. a stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, nadzorującego pion kryminalny, objął mł. insp. Radosław Kacprzak. W wydarzeniu uczestniczył szef śląskiego garnizonu insp. Tomasz Michułka, a także przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza naszego garnizonu.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Tomasz Michułka
  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Tomasz Michułka
 • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek
  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Jacek Stelmach
  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Jacek Stelmach
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Jacek Stelmach
  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Jacek Stelmach
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach młodszy inspektor Radosław Kacprzak
  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach młodszy inspektor Radosław Kacprzak
 • Wojewoda Śląski Marek Wójcik
  Wojewoda Śląski Marek Wójcik
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Jacek Stelmach odbiera gratulacje od policjantki
 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach gratuluje awansu swoim zastępcom
 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach gratuluje awansu swoim zastępcom
Powrót na górę strony