Wiadomości

Tragiczny wypadek w Ustroniu. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 15.03.2024

Dziś (15 marca) w Ustroniu miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy z udziałem czterech pojazdów. W zdarzeniu zginął kierowca osobowego mercedesa. Ranna w wypadku kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci niezmiennie apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności, a także bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów!

Kilka minut po godzinie 11 służby ratownicze otrzymały informacje o bardzo poważnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej DW 941 w Ustroniu Nierodzimiu na pasach ruchu w kierunku Wisły. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący osobowym mercedesem mężczyzna z nieustalonych przyczyn nie zatrzymał się i wjechał z dużą prędkością w naczepę-wywrotkę ciągnika renault. W wyniku siły uderzenia mercedesa, renault z naczepą uderzył w znajdującą się przed nim toyotę, a ta następnie w samochód MAN, który zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną. W wyniku tego wypadku do szpitala została przewieziona kierujaca toyotą kobieta. Mężczyzna, który był w mercedesie, zginął na miejscu.

Przez kilka godzin, dokładnie do 17.30, na tym odcinku drogi zablokowane były pasy ruchu w kierunku Wisły. Wyznaczone zostały objazdy, a ruchem kierowali mundurowi. Policjanci ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej wykonując czynności procesowe w miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze, a szczególnie dostosowanie prędkości nie tylko do warunków atmosferycznych, ale też do tych zwiazanych z natężeniem ruchu. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów, ponieważ łamiąc je, ryzykujemy życiem i zdrowiem swoim, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

 

  • zdjęcie-dzień, miejsce wypadku drogowego, uszkodzone samochody,służby ratownicze
  • zdjęcie-dzień, miejsce wypadku drogowego, uszkodzone samochody,służby ratownicze
  • zdjęcie-dzień, miejsce wypadku drogowego, uszkodzone samochody,służby ratownicze
Powrót na górę strony