Wiadomości

Uwaga kierowcy! Możliwe utrudnienia w ruchu na przejściu granicznym Cieszyn Boguszowice

Data publikacji 19.03.2024

W związku z protestem rolników, który będzie miał miejsce środę 20 marca w Czeskim Cieszynie mogą wystąpić utrudnienia. Most graniczny w Cieszynie Boguszowicach może być nieprzejezdny. W razie blokady drogi policjanci są przygotowaniu do wprowadzenia objazdów oraz kierowania ruchem. Dla samochodów osobowych wyznaczone zostaną objazdy w kierunku najbliższych przejść granicznych. Kierujących samochodami ciężarowymi, którzy mają zamiar przekroczyć granicę, już teraz zachęcamy do skorzystania z przejścia granicznego w Gorzyczkach. Apelujemy o wybieranie alternatywnej trasy podróży w kierunku Czech.

Planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć w środę 20 marca około 10.00 i potrwać około dwie godziny. W przypadku zablokowania drogi po czeskiej stronie granicy policjanci będą przygotowani do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy będą mieli zamiar przekroczyć granicę w tym miejscu. Możliwa będzie konieczność zamknięcia przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Zwracamy uwagę, że godziny rozpoczęcia i zakończenia protestu mogą ulec zmianie!

Każdy kierujący, a szczególnie kierowcy samochodów ciężarowych muszą liczyć się z brakiem możliwości przekroczenia granicy podczas protestu- w związku z tym apelujemy o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych.

Przy trasach dojazdowych w różnych miejscach powiatu będą ustawione patrole Policji, wspierane przez pracowników GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych.

Kierującym samochodami ciężarowymi przypominamy o ograniczeniach na odcinku drogi Cieszyn-Pawłowice – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w:
- Cieszynie przy ul. Zamkowej (droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
- na moście przy ul. 3-go Maja,
- Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży i skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu.
Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.

Powrót na górę strony