Wiadomości

Sprawca rozboju zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 28.03.2024

Policjanci prewencji z komisariatu w Skoczowie zatrzymali 34-latka, który na terenie miasta najpierw napadł na 77-letnią kobietę, a kilka godzin później okradł 17-latkę. Dzięki współpracy z pokrzywdzonymi policjanci mogli szybko zareagować i po pieszym pościgu zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu w Skoczowie zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło niedaleko ulicy Budowlanych. Spacerująca ścieżką 77–letnia kobieta została napadnięta przez nieznanego mężczyznę. Jak ustalili policjanci, sprawca przewrócił i pobił kobietę, a następnie ukradł jej torebkę, dokumenty, telefon, a nawet złota obrączkę. 

Kilka godzin później mundurowi zostali po raz kolejny poinformowani o przestępstwie, którego sprawcą był najprawdopodobniej ten sam mężczyzna. Na dworcu kolejowym poprosił 17-latkę o użyczenie telefonu. Gdy go otrzymał, po prostu odszedł z miejsca.

Szybka i wzorowa współpraca z pokrzywdzonymi pozwoliła policjantom na podjęcie natychmiastowych działań. Kilka chwil po zdarzeniu mundurowi zauważyli sprawcę. Ten na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy przy nim przedmiot łudząco przypominający broń, który finalnie okazał się wiatrówką. Skradziony telefon o wartości około 2000 złotych telefon, wrócił do właścicielki.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali prokuratorowi. Mężczyzna jest znany organom ścigania. W przeszłości  był już karany za podobne przestępstwa. Prokurator przedstawił mu zarzuty związane z popełnieniem przestępstw rozboju, kradzieży szczególnie zuchwałej oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Na wniosek prokuratury i policjantów sąd zadecydował, że 34-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet 15 lat więzienia. Jednak w przypadku aresztowanego mężczyzny kara ta może być znacznie surowsza, ponieważ przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. W tym wypadku kodeks karny przewiduje zwiększenie kary o połowę. 

Film VID-20240322-WA0032.mp4

Pobierz plik VID-20240322-WA0032.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.26 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_filmu.mp3

Powrót na górę strony