Wiadomości

Dzięki szybkiemu powiadomieniu o przestępstwie, policjanci równie szybko zatrzymali złodzieja

Data publikacji 07.04.2024

Policjanci z Wisły zostali poinformowani o kradzieży portfela z dokumentami i gotówką. W trakcie czynności ujawnili też kradzież pieniędzy z kościelnej skarbonki. Niedługo po tym zdarzeniu dzielnicowy i policjant prewencji zatrzymali sprawcę kradzieży, gdy jadł posiłek, za który zapłacił kradzioną kartą. Mężczyzna odpowiadać nie tylko za te przestępstwa, ale również za wiele innych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wisły zostali poinformowani o kradzieży portfela, która miała miejsce w Wiśle, w pobliżu kaplicy. Zgłaszająca interwencję kobieta poinformowała mundurowych o tym, że w związku z kradzieżą straciła nie tylko gotówkę, ale również ważne dokumenty oraz karty płatnicze.
Policjanci podczas czynności ustalili, że w tym samym czasie najprawdopodobniej ten sam sprawca włamał się do kościelnej skarbonki i ukradł ponad 500 złotych.
Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po zabezpieczeniu niezbędnych dowodów, krok po kroku podążali za sprawcą.
Sprawa była o tyle utrudniona, że mundurowi posiadali jedynie poszlaki wskazujące na przestępcę, ponieważ nie został on zarejestrowany przez kamery monitoringu.
Jak się okazało, dzięki dobremu rozpoznaniu terenu przez dzielnicowego aspiranta Bogusława Burego, policjanci szybko zatrzmali spawcę. Mundurowi zatrzymali go w jednym z lokali gastronomicznych w Wiśle.
18-latek właśnie jadł posiłek, za który zdążył zapłacić kradziona kartą. Mężczyzna miał przy sobie kradzione dokumenty oraz część gotówki. 18-latek trafił do policyjnego aresztu.
Śledczy ustalili, że był odpowiedzialny nie tylko za te przestępstwa, ale także za szereg innych związanych z kradzieżami, włamaniami oraz usiłowaniami popełnienia podobnych przestępstw przeciwko mieniu.
18-latek usłyszał łącznie siedem zarzutów związanych z przestępstwami, które popełnił na szkodę aż dziewięciu pokrzywdzonych.
To zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbonek, kradzieży gotówki, dokumentów oraz płatności kradzionymi kartami bankomatowymi.
Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Powrót na górę strony