Wiadomości

Nie akceptuje, więc zareagowała - pomogła zatrzymać pijanego kierowcę

Data publikacji 09.04.2024

Obywatelska postawa świadka zdarzenia zapobiegła tragedii na drodze. W niedzielny wieczór w Cieszynie kobieta zauważyła nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadł do samochodu i odjechał. Natychmiast powiadomiła policję i pojechała za nim. Dzięki jej postawie mundurowi szybko zatrzymali mężczyznę, który, jak się później okazało, kierował oplem mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie reagujesz-akceptujesz! Z tym hasłem w pełni zgadza się zgłaszająca w niedzielny wieczór interwencję kobieta, która służy społeczeństwu jako ratownik medyczny w cieszyńskim pogotowiu ratunkowym. Na co dzień ratuje ludzkie życie, widząc konsekwencje między innymi zdarzeń drogowych, czy też innych wypadków i ludzkich tragedii.
Dlatego też, gdy zauważyła nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadł do samochodu i odjechał, nie wahała się zainterweniować. Natychmiast ruszyła za nim, a o swoich podejrzeniach poinformował policjantów. Dzięki jej reakcji mundurowi zatrzymali do kontroli podejrzanego kierowcę opla. 48-latek został poddany badaniu na alkomacie. W wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. W dodatku poruszał się bez uprawnień, które zostały mu kilka lat wcześniej zatrzymane. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych.

Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa, oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

To już kolejna sytuacja, kiedy właściwa i zdecydowana postawa mieszkańców naszego powiatu pomogła zatrzymać sprawcę przestępstwa. Pamiętajmy, iż nie reagując – akceptujemy! Może dzięki temu ocalone zostało ludzkie życie.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!
Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.
Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób wszyscy wspólnie dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i powiadomić najbliższą jednostkę policji o naszych podejrzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może nasza reakcja pozwoli uniknąć tragedii !

Powrót na górę strony