Wiadomości

Wypadek w Ustroniu- ranny motocyklista i pasażerka. Apelujemy o ostrożność

Data publikacji 09.04.2024

W niedzielę, po południu, w Ustroniu, doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący volkswagenem nieprawidłowo wykonywał manewr zawracania. Ranny 42-letni motocyklista 47-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Policja ostrzega – nikt nie jest na drodze sam. Zachowaj ostrożność.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący volkswagenem 27-latek jechał w kierunku Wisły. Stojąc w „korku” postanowił zawrócic i wjeżdżając na lewy pas ruchu doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklem. 42-letni motocyklista uderzył samochód. On i 47-letnia pasażerka w związku ze zdarzeniem i brażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący volkswagenem nie odniósł obrażeń  Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Trwają dalsze czynności w tej sprawie, cieszyńska policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny wypadku. 

Policja apeluje o ostrożność – nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że sezon motocyklowy trwa. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź inną przeszkodą,  narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych zabezpieczeń. Pamiętajmy, dla każdego jest miejsce na drodze a ostrożność i rozsądek to podstawa. 

Powrót na górę strony