Wiadomości

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 10.06.2024

W piątek na terenie całego kraju prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci cieszyńskiej drogówki uczestnicząc w tych działaniach ujawnili 78 przypadków przekroczenia prędkości. Apelujemy o ostrożności i dostosowanie prędkości do ograniczeń oraz warunków na drodze!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy, tak jak i mundurowi w całym kraju, prowadzili w piątek działania „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Łącznie w ramach akcji skontrolowali 78 kierujących, ujawnili tyle samo wkroczeń związanych z  przekroczeniem dozwolonej prędkości. W 70 przypadkach postępowanie zakończone zostało mandatem, w 8 mundurowi poprzestali na pouczeniu sprawcy wykroczenia.

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Przede wszystkim do kierowców - zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia - a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

       

Powrót na górę strony