Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku w Kiczycach

Data publikacji 19.06.2024

Policjanci ustalają przyczyny wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło przed 17.00 w Kiczycach. Kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup. Niestety, pomimo walki ratowników o jego życie, mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Ten tragiczny wypadek miał miejsce wczoraj, przed godziną 17 w Kiczycach na ulicy Pierścieckiej. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że kierujący motocyklem 53-letni mieszkaniec skoczowskiej gminy, jadąc od strony Skoczowa, z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w słup. Niestety poszkodowany mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.
Ruch pojazdów w miejscu wypadku był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe - zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz ślady, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli motocykl, celem ustalenia, czy nie wystąpiły okoliczności, które mogła bezpośrednio wpłynąć na wypadek. Przyczyny wypadku wyjaśniać będą mundurowi wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy.
Wypadki "lubią" dobrą pogodę… Niestety pogoda jest dobra, słoneczna, drogi są czyste i suche, przyczepność przyzwoita... Można powiedzieć, że na taką pogodę wszyscy czekali. Okazuje się, że to warunki, w których dochodzi do najgroźniejszych wypadków. Ostatnie wypadki śmiertelne na terenie powiatu cieszyńskiego to zdarzenia, kiedy to warunki na drogach były bardzo dobre. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o pełną koncentrację na drodze, bez względu na warunki pogodowe. Jeden błąd, chwila nieuwagi, rozkojarzenie, brak koncentracji mogą doprowadzić do tragedii.
 

Powrót na górę strony