Wiadomości

Jeden dzień, jeden powiat, jedna chwila i aż dwa wypadki...

Data publikacji 18.06.2024

Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego, w Ustroniu, zaledwie w odstępie zaledwie dwóch godzin, doszło do dwóch bardzo poważnych wypadków drogowych. W jednym ucierpiał kierowca motoroweru, w drugim pieszy. Apelujemy o ostrożność!

Pierwsze groźne zdarzenie miało miejsce w Ustroniu, przed godziną 8. Na ulicy 3 Maja kierująca seatem kobieta, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu motocyklem 51-latkowi. Mężczyzna po udzieleniu pierwszej pomocy został przewieziony do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Chwilę po godzinie 9 policjanci ponownie interweniowali na miejscu wypadku drogowego. Na ulicy Sanatoryjnej w Ustroniu doszło do potrącenia pieszego. 54-latek za kierownicą opla nie ustąpił pierwszeństwa 68-latkowi, który znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych

Niezmiennie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów, o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Nie zapominajmy, że nasze zamiary muszą być jednoznaczne i czytelne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.

Powrót na górę strony