2010 Rok pieszego

Pokaz odblasków dla dzieci

Data publikacji 03.11.2010

We wtorek 26 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej oraz w Kinie "Marzenie" w Wiśle odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na drodze dzieci uczęszczających do szkoły.

We wtorek 26 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej oraz w  Kinie "Marzenie" w Wiśle odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na drodze dzieci uczęszczających do szkoły. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły w zabawny sposób dowiedzieć się jak zachowywać się na jezdni i na chodniku podczas codziennej drogi na zajęcia szkolne. Poprzez interaktywne przedstawienie teatralne dzieci z wszystkich szkół gminy Istebna i Wisły zostały zaznajomione z szerokim spektrum informacji z zakresu bezpieczeństwa na drodze, przez które rozumiemy również wiedzę na temat jak w bezpieczny sposób uchronić się przed atakiem psa lub uleganiem sugestii obcych osób. Oprócz tego młoda widownia została 'przeszkolona' w kwestii odpowiedniego noszenia naklejek odblaskowych przez przybyłych na spotkanie Policjantów. Na scenie odbył się również kolorowy pokaz 'mody' odblaskowej przygotowany przez uczniów szkoły odzieżowej ze Skoczowa Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie przeprowadzonym przez policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. W obu imprezach wzięło udział niespełna 700 dzieci.

 
 

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tej imprezy tj. Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska Białej, Urzędowi Gminy Istebna i Urzędowi Miasta Wisła za ufundowanie odblasków, TRUMPF MAUXION CHOCOLATES ze Skoczowa za ufundowanie słodyczy dla wszystkich dzieci, Firmie transportowej Transkom ze Skoczowa za udostępnienie autokaru,

 
Powrót na górę strony