2011 Rok Pieszego

Kampania w Liceum Ogólnokształcącym

Policjanci cieszyńskiej Komendy Policji spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ogolnokształcących w Skoczowie w ramach kampanii „Trzeci krok – Rok pieszego – Rozsądny i widoczny pieszy”

Policjanci cieszyńskiej Komendy Policji spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ogolnokształcących w Skoczowie w ramach kampanii „Trzeci krok – Rok pieszego – Rozsądny i widoczny pieszy”. Stróże prawa przypomnieli uczniom klas trzecich o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i udzielili odpowiedzi na nurtujące pytania.

W trakcie spotkania funkcjonariusze między innymi zaprezentowali młodzieży film przedstawiający główne przyczyny wypadków drogowych i ich skutki. Po filmie poruszane były ważne kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych i innych użytkowników dróg. Aspiranci Mariusz Tomica i Robert Wajda zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych i stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Dla policjantów to spotkanie było okazją do przekazania najważniejszych zasad bezpieczeństwa i udzielenia odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania.

Powrót na górę strony