2011 Rok Pieszego

Akcja "Pieszy"

Policjanci cieszyńskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na przewinienia popełnianie przez pieszych. Patrole policyjne ulokowały się w miejscach, gdzie tym w roku odnotowaliśmy najwięcej wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

Policjanci cieszyńskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na przewinienia popełnianie przez pieszych. Patrole policyjne ulokowały się w miejscach, gdzie tym w roku odnotowaliśmy najwięcej wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W środę od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie całego powiatu cieszyńskiego przeprowadzili akcję "Pieszy". Od początku roku na naszych drogach doszło do 17 zdarzeń z udziałem pieszych z czego 17 osób odniosło rany a 4 osoby zginęły. Niestety wielu mieszkańców lekceważy przepisy. Przechodzą w miejscach niedozwolonych, niestosują się do sygnalizacji świetlnej, przechodzą przez jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody, a nawet odnotowano wtargnięcia na jezdnię przed nadjeżdżające pojazdy. Ważniejsze jest dla nich skrócenie sobie drogi, niż stosowanie się do przepisów i zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Skutkiem łamania przepisów w opisywanych przypadkach były pouczenia i mandaty karne. W jednym przypadku sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego. Represjonując łamiących prawo, mamy nadzieję, że wyciągną oni wnioski ze spotkania z policjantem.

Powrót na górę strony