2011 Rok Pieszego

Seniorzy w odblaskach

Policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach w celu zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z seniorami, aby uświadomić im jak ważne jest noszenie

Policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach w celu zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z seniorami, aby uświadomić im jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W ramach działań ,,2011 Rok pieszego- Rozsądny i widoczny pieszy”, cieszyńscy policjanci realizują cykl spotkań z najmłodszymi uczniami gimnazjum, szkół podstawowych oraz przedszkolakami. Lecz mundurowi nie tylko odwiedzają dzieci, organizują również zajęcia dla osób starszych. Ostatnie takie spotkanie odbyło się ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów zrzeszającym byłych pracowników i policjantów cieszyńskiego garnizonu. Funkcjonariusz st. asp. Robert Wajda przypomniał zasady poruszania się po drogach. Tłumaczył, że podczas ograniczonej widoczności, gdy osoba piesza ma na sobie ubranie w stonowanych szaro - czarnych kolorach i nie ma na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega ją z dużym opóźnieniem. W okresie jesienno-zimowym, gdy dzień szybko się kończy, problemem staje się ograniczona widoczność pieszych i rowerzystów. Stają się oni niewidoczni dla kierujących pojazdami. Wszyscy na spotkaniu otrzymali od policjanta opaski odblaskowe. Dzięki tym odblaskowym elementom seniorzy będą bardziej widoczni na drodze.

Powrót na górę strony