2011 Rok Pieszego

"Bezpieczny, widoczny i rozsądny pieszy"

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej Komendy odwiedza na terenie powiatu cieszyńskiego dzieci w przedszkolach, uczniów szkół podstawowych i młodzież gimnazjum. Podczas prowadzonych zajęć zapoznawani są z kampanią "2011 rok pieszego

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej Komendy odwiedza na terenie powiatu cieszyńskiego dzieci w przedszkolach, uczniów szkół podstawowych i młodzież gimnazjum. Podczas prowadzonych zajęć zapoznawani są z kampanią "2011 rok pieszego - rozsądny i widoczny pieszy". Kolejne spotkanie zorganizowano dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marklowicach.

W Szkole Podstawowej w Marklowicach funkcjonariusz cieszyńskiej drogówki zgromadził 44 dzieci na zajęciach z bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania st. asp. Robert Wajda omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu drogi oraz czyhające na pieszych niebezpieczeństwa. Tłumacząc najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach, policjanci realizowali program "2011 rok pieszego - rozsądny i widoczny pieszy". Uczniowie zostali wyposażeni przez policjanta w elementy odblaskowe poprawiające widoczność pieszych.

Powrót na górę strony