2011 Rok Pieszego

Bądź widoczny na drodze - Noś odblaski!

Jak bezpiecznie przejść przez ulicę? Jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania na ulicy lub podczas przechodzenia przez nią w nieostrożny sposób? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Policjanci z cieszyńskiej komendy uczą takich bezpiecznych

Jak bezpiecznie przejść przez ulicę? Jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania na ulicy lub podczas przechodzenia przez nią w nieostrożny sposób? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Policjanci z cieszyńskiej komendy uczą takich bezpiecznych zachowań przedszkolaków i uczniów w szkołach na terenie całego powiatu, w ramach kampanii "Trzeci krok - Rok pieszego - rozsądny i widoczny pieszy”

Od początku roku trwa kampania, która jest kontynuacją rozpoczętych w 2009 r. działań mających na celu stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Wśród wielu zadań, które wykonują policjanci, największą część stanowią zadania profilaktyczne, w tym przede wszystkim skierowane do najmłodszych. Policjanci z drogówki i prewencji biorą udział w zajęciach organizowanych w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu cieszyńskiego, gdzie uczą dzieci bezpiecznych zachowań. Dzieci na takich zajęciach między innymi dowiadują się, jak zachować się podchodząc do przejścia dla pieszych oraz, że nie wolno wbiegać na ulicę i przechodzić w miejscach do tego nie przeznaczonych. Z pewnością zapoznanie się z warunkami bezpiecznego poruszania się po drogach uchroni najmłodszych przed wieloma zagrożeniami. Kolejne spotkania odbyły się w kilku szkołach. W sumie uczestniczyło w nich blisko 500 dzieci. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Robert Wajda podczas zajęć, oprócz cennych porad ,przekazał uczniom opaski odblaskowe.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkań policjanta z uczniami w kilku szkołach na terenie powiatu w ramach kampanii "Trzeci krok - Rok pieszego - rozsądny i widoczny pieszy"

SP Nr 3 w Cieszynie

SP Mnich

SP Nr 1 Skoczowie

SP Marklowice

 

 

Powrót na górę strony