2021 Rok pieszego

Działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Policjant profilaktyk z cieszyńskiej komendy spotkał się z najmłodszymi miłośnikami zimowych zabaw. Odwiedził m.in. uczniów podstawówki w Ustroniu oraz przedszkolaków. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” promował konkurs plastyczno-filmowy oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa. Były też nagrody- kaski narciarskie, odblaski, notesy oraz kolorowanki.

W mijającym tygodniu asp sztab.Tomasz Pszczółka - policjant odpowiedzialny za działania profilaktyczne w cieszyńskiej komendzie kontynuował działania związane z ogólnopolską akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu oraz z przedszkolakami na terenie Cieszyna. Dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Policjant podkreślał, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań, a także przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto omówił, jakie nieszczęśliwe wypadki oraz zagrożenia mogą zdarzyć się w domu lub na drodze, i jednocześnie zachęcał do noszenia elementów odblaskowych.

Na potrzeby działań policjant przeprowadził konkurs plastyczny "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", w który z chęcią zaangażowali się najmłodsi. Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, jakie mogą zdarzyć się podczas zimowego wypoczynku. Było nim również podniesienie świadomości dzieci, co do zagrożeń wynikających z kontaktów z osobami obcymi, pobudzenie wyobraźni i twórczości plastycznej najmłodszych. Dzieci tworzyły prace obrazujące zasady bezpiecznego korzystania ze stoku narciarskiego. Nie trzeba podkreślać, że wszyscy uczestnicy wykazali się duży talentem i pomysłowością. Finaliści otrzymali nagrodyrzeczowe: kaski narciarskie, odblaski, notesy oraz kolorowanki "Bezpieczne ferie" oraz "Bezpieczny Stok". Na najmłodszych czekała jeszcze jedna nagroda- w każdej placówce na stałe pozostała już policyjna maskotka - Sznupek, która będzie im przypominać każdego dnia o bezpieczeństwie. 

  • policjant wręcza nagrody dzieciom, dzień, sala szkolna
  • policjant wręcza nagrody dzieciom, dzień, sala szkolna
  • policjant wręcza nagrody dzieciom, dzień, sala szkolna
  • nagrody na stoliku- kaski oraz kolorowanki,
  • nagrody na stoliku- kaski oraz kolorowanki,
  • laureaci konkursu stoją obok siebie i trzymają nagrodu
Powrót na górę strony