2021 Rok pieszego

Ruszyła kolejna edycja akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii. Dzisiejsza inauguracja w województwie śląskim odbyła się na Stacji Kontroli Pojazdów PZM w Rudzie Śląskiej przy ul. Solidarności 23. 

W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia br. kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów. W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów. Kampania potrwa do 15 grudnia.

W załączniku ponżej znajduje się wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji na terenie całego kraju. 


Poniżej lista stacji, które przystąpiły do akcji na terenie naszego powiatu, być może lista ta jeszcze się poszerzy, do czego oczywiście zachęcamy.

1. Cieszyn - AUTOTEST SCI/027  –Cieszyn ul. Frysztacka 104 , godz. 7.00-14.00

2. Brenna -  CAR-TEST-SKP Paweł Chmura, Brenna ul. Górecka 8A, godz. 8.00-13.00

3. Skoczów  -  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów " CHWISTEK ", Skoczów ul. Ciężarowa 17, godz. 8.00-13.00

  • grafika-biały napis ;Twoje światła; i biały napis ;Nasze; oraz pomarańczowy Bezpieczeństwo, na granatowym tle
  • grafika-wnętrze pomieszczenia, samochód, policjantka i pracownik stacji sprawdzają oświetlenie białego samochodu, którzy ma włączone światło przednie
  • grafika-wnętrze pomieszczenia, samochód, policjantka i pracownik stacji sprawdzają oświetlenie białego samochodu, którzy ma włączone światło przednie

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony