2021 Rok pieszego

Wypadek w Hażlachu. Zginęła piesza. Apelujemy o ostrożność

Policjanci z cieszyńskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku , w którym zginęła 64-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło we wtorek ( 26 października), przed godziną 7 na odcinku drogi wojewódzkiej w Haźlachu. Apelujemy o ostrożność!

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, 64- letnia mieszkanka gminy przechodziła przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z Ogrodową i Kończycką. Jadący w kierunku Cieszyna 25-latek, który kierował osobową skodą, nie zdążył zareagować i doprowadził do zderzenia z pieszą. Kobieta zginęła na miejscu zdarzenia. Niestety, nie posiadała elementów odblaskowych, tak istotnych dla bezpieczeństwa, szczególnie o tej porze roku.  Kierujący skodą był trzeźwy. Policjanci śledczy ustala przebieg i przyczyny zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność do pieszych i kierowców – każdy uczestnik ruchu drogowego powinien  troszczyć się o bezpieczeństwo własne i innych. Wypadki z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów, najczęściej kończą się tragedią. Dlatego tak ważna jest ostrożność i wyobraźnia na drodze. Ważne jest także używanie elementów odblaskowych, dzięki którym pieszy staje się widoczny na drodze.

  • grafika-bok samochodu policji, w tle samochód bojowy straży pożarnej
Powrót na górę strony