2021 Rok pieszego

Weź nie gadaj, weź się oświetl...

We wtorek odbyła się kolejna odsłona działań cieszyńskiej Policji i Radia Bielsko „Świeć przykładem”. W profilaktyczne spotkania zaangażowali się także strażacy ochotnicy oraz przedstawiciele samorządu. Wszyscy wspólnie rozdawali odblaski po to, aby na drogach powiatu cieszyńskiego piesi byli widoczni i bezpieczni.

Działania „Świeć przykładem” mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Jej organizatorzy, czyli Radio Bielsko oraz cieszyńska drogówka, cyklicznie odwiedzają różne miejsca w powiecie i rozdają odblaski. Te małe elementy naprawdę mogą uratować życie. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni.

Tym razem wóz patrolowy Radia Bielsko oraz policyjny radiowóz można było zobaczyć w Skoczowie. Odblaski trafiły do każdego chętnego, kto pojawił się w miejscu, gdzie wyznaczono punkt. Policjantów z cieszyńskiej drogówki wspierali strażacy ochotnicy oraz przedstawiciele samorządów. Punkty wyznaczono również w Pogórzu, Wiślicy oraz na Rynku w Skoczowie, gdzie do akcji dołączyli samorządowcy. W czasie spotkań policjanci przypominają o nowych przepisach w ruchu drogowym oraz, co najważniejsze, przekonują do korzystania z elementów odblaskowych. Najważniejszym prezentem z tych spotkań jest oczywiście odblask, który każdy mógł zabrać dla siebie lub swoich bliskich.

Poniżej film z wydarzenia opublikowany przez vifi.pl:

  • grafika-noc, policjant, ludzie
  • grafika-noc, policjant, ludzie
  • grafika-noc, policjant, ludzie
  • grafika-noc, policjant, ludzie
  • grafika-noc, policjant, ludzie
  • grafika-noc, policjant, ludzie

Film https://www.youtube.com/watch?v=6Uuy7I4KDtA&t=82s

Powrót na górę strony