2022 Rok pieszego

Groźny wypadek w Ustroniu. Apelujemy o ostrożność!

Nad ranem w Ustroniu, na oznakowanym przejściu dla pieszych, doszło do potrącenia 15-latka. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował rannego do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i będą ustalali teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Około 6.30, w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu, kierujący osobowym mercedesem 87-letni mężczyzna, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-letniego chłopca. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała go do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Wszystkie okoliczności tego  zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez śledczych.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze - zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie czy brak skupienia, mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii...  

Apelujemy o to, aby za kierownicą być w pełni skupionym, myśleć o tym, co się dzieje wokół nas i przewidywać ewentualne zagrożenia. Szczególną uwagę należy zwracać w rejonie skrzyżowań i przejść, na które wchodzący już mają pierwszeństwo przed jadącym pojazdem.

  • helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, w tle pojazdy służb ratowniczych policji i straży pożarnej, dzień, jezdnia
Powrót na górę strony